Інтерпол відмовив Росії у розшуку українського режисера Лавренчука

Інтерпол відмовив Росії у розшуку українського режисера Лавренчука

Організація визнала, що РФ переслідує українця за політичними мотивами

Інтерпол відмовив Росії у розшуку українського режисера Лавренчука
Євген Лавренчук
Фото: facebook.com/denisovaombudsman/

Що сталося. Інтерпол відмовив Росії в розшуку українського режисера Євгена Лавренчука, якого затримали в Неаполі у грудні 2021 року за запитом російської сторони.

Джерело. Про це повідомила Уповноважена з прав людини Людмила Денісова у фейсбуці.

Деталі. Згідно з повідомленням, на її прохання Національна поліція звернулася до Інтерполу щодо з'ясування правомірності використання РФ інформаційної системи Інтерпол, зокрема шляхом зловживання інструментами та можливостями у переслідуванні Євгена Лавренчука.

За даними Нацполіції, відомості щодо Лавренчука, які оброблялися в обліках Інтерполу за запитом Національного центрального бюро Інтерполу в РФ видалили через їх невідповідність положенням статті 3 Статуту Інтерполу. Згідно з нею, суворо заборонено здійснювати будь-яке втручання або діяльність політичного, військового, релігійного або расового характеру.

27 січня під час судового засідання в Неаполі адвокати Лавренчука подали клопотання про скасування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту і надання йому дозволу виїхати в Україну.

Денісова зазначила, що Міністерство юстиції Італійської Республіки офіційно не відреагувало на факт видалення Інтерполом Лавренчука з обліків, не вжило заходів щодо звільнення його з в'язниці й не дало йому безперешкодно виїхати в Україну. 

Неапольський міський суд пояснив, що процес перевірки доводів РФ, яка надіслала матеріали щодо екстрадиції, вже розпочався в суді. Отже, на цій стадії неможливо припинити розгляд, оскільки потрібно ухвалити рішення суду.

Суд надав термін – 30 днів, за який прокуратура має вивчити матеріали, які надійшли з РФ, та поінформувати про своє бачення цього питання: чи існують підстави для видачі Євгена Лавренчука Росії. Після цього суд ухвалить відповідне рішення.

Бекграунд. Нагадаємо, що в Україні за участі ФБР та Інтерполу арештували двох хакерів «найвищого рівня», які скоювали атаки на дуже великі промислові групи в Європі й Північній Америці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло