В Україні за участі ФБР та Інтерполу арештували двох хакерів «найвищого рівня»

В Україні за участі ФБР та Інтерполу арештували двох хакерів «найвищого рівня»

Хакери скоювали атаки на дуже великі промислові групи в Європі і Північній Америці

В Україні за участі ФБР та Інтерполу арештували двох хакерів «найвищого рівня»
фото Shutterstock

Завдяки скоординованій операції між Національною жандармерією Франції (Gendarmerie Nationale), Національною поліцією України і Федеральним бюро розслідувань США (ФБР) при координації Європолу та Інтерполу було здійснено арешт в Україні двох професійних хакерів, що оперували програмами-вимагачами і відомі своїми грабіжницькими вимогами про викуп – від 5 до 70 млн євро. Про це йдеться на сайті Європолу.

Під час арешту в помешканні хакерів було проведено обшук, в результаті якого вилучено $375 000 готівкою, два елітних автомобілі на суму 217 000 євро, крім того, було заморожено активи зловмисників на суму $1,3 млн в криптовалюті.

Вони можуть бути організаторами кібератак на більш ніж 100 компаній із загальним збитком понад $150 млн.

Організована злочинна група підозрюється в скоєнні серії цільових атак на дуже великі промислові групи в Європі і Північній Америці з квітня 2020 року. Злочинці розгортали шкідливі програми і крали конфіденційні дані у цих компаній, перед тим, як зашифрувати їх файли.

Потім вони пропонували ключ дешифрування в обмін на викуп у розмірі кількох мільйонів євро, погрожуючи викласти вкрадені дані в даркнет, якщо їх вимоги не будуть виконані.

«Серед постраждалих – відомі світові енергетична і туристична компанії, а також розробники техніки», – йдеться в повідомленні. В ході кожної атаки хакери вимагали від 5 до 70 млн євро.

У липні 2020 року ресурси REvil несподівано раптово зникли з даркнету. В адміністрації президента США Джо Байдена тоді допустили, що до зникнення хакерів може бути причетна російська влада.

У липні REvil атакувала ІТ-компанію Kaseya, керуючу комп'ютерними мережами тисяч дрібних компаній без власних ІТ-департаментів. Проникнувши в її мережі, REvil зашифрувала мережі 1500 підприємств – продуктових магазинів, аптек, навіть залізничної мережі в Швеції – і вимагала викуп.

Нагадаємо, американський стільниковий оператор T-Mobile зізнався, що зазнав хакерської атаки і викрадення даних 100 млн клієнтів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло