В Україні за участі ФБР та Інтерполу арештували двох хакерів «найвищого рівня»
Хакери скоювали атаки на дуже великі промислові групи в Європі і Північній Америці

Завдяки скоординованій операції між Національною жандармерією Франції (Gendarmerie Nationale), Національною поліцією України і Федеральним бюро розслідувань США (ФБР) при координації Європолу та Інтерполу було здійснено арешт в Україні двох професійних хакерів, що оперували програмами-вимагачами і відомі своїми грабіжницькими вимогами про викуп – від 5 до 70 млн євро. Про це йдеться на сайті Європолу.
Під час арешту в помешканні хакерів було проведено обшук, в результаті якого вилучено $375 000 готівкою, два елітних автомобілі на суму 217 000 євро, крім того, було заморожено активи зловмисників на суму $1,3 млн в криптовалюті.
Вони можуть бути організаторами кібератак на більш ніж 100 компаній із загальним збитком понад $150 млн.
Організована злочинна група підозрюється в скоєнні серії цільових атак на дуже великі промислові групи в Європі і Північній Америці з квітня 2020 року. Злочинці розгортали шкідливі програми і крали конфіденційні дані у цих компаній, перед тим, як зашифрувати їх файли.
Потім вони пропонували ключ дешифрування в обмін на викуп у розмірі кількох мільйонів євро, погрожуючи викласти вкрадені дані в даркнет, якщо їх вимоги не будуть виконані.
«Серед постраждалих – відомі світові енергетична і туристична компанії, а також розробники техніки», – йдеться в повідомленні. В ході кожної атаки хакери вимагали від 5 до 70 млн євро.
У липні 2020 року ресурси REvil несподівано раптово зникли з даркнету. В адміністрації президента США Джо Байдена тоді допустили, що до зникнення хакерів може бути причетна російська влада.
У липні REvil атакувала ІТ-компанію Kaseya, керуючу комп'ютерними мережами тисяч дрібних компаній без власних ІТ-департаментів. Проникнувши в її мережі, REvil зашифрувала мережі 1500 підприємств – продуктових магазинів, аптек, навіть залізничної мережі в Швеції – і вимагала викуп.
Нагадаємо, американський стільниковий оператор T-Mobile зізнався, що зазнав хакерської атаки і викрадення даних 100 млн клієнтів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].