У 2021 році США закупили рекордну кількість роботів – в лідерах металургія
Зараз активно зростає попит на «коботів» — машини, призначені для спільної діяльності з людиною

За минулий рік американські компанії впровадили у виробничі процеси рекордну кількість роботів. Машини виявилися задіяні в різних сферах – від збору банок і пляшок на конвеєрах сміттєпереробних заводів до упаковки дрібних покупок на складах великих інтернет-магазинів.
За даними Асоціації передової автоматизації (A3), на яку посилається 3DNews, у 2021 році американські компанії витратили понад $2 млрд на 39 708 роботів, і це зростання на 28% порівняно з 2020 роком.
Попередній рекорд було поставлено у 2017 році, коли було закуплено загалом 34 904 роботів на суму $1,9 млрд.
У 2016 році виробники автомобілів закупили більше роботів, ніж усі інші галузі разом узяті, проте вже у 2020 році лідерство перейшло до компаній, що не мають відношення до автомобільної промисловості.
Минулого року найбільшу динаміку продемонстрували металургія, а також харчова та споживча промисловість. Ще одним швидко зростаючим сектором виявилася електронна комерція.
У каліфорнійській компанії DCL Logistics зазначили, що зайняті в центрах обробки замовлень роботи забезпечили 200%-ве зростання продуктивності праці на підприємствах при меншій порівняно з традиційною кількістю працівників-людей.
В A3 відстежують замовлення на звичайних промислових роботів, проте зараз активно зростає попит на так званих «коботів» – машини, призначені для спільної діяльності з людиною.
Роботи подібного типу все активніше використовуються у галузях, які до останнього чинили опір автоматизації виробництва. Зокрема такі механізми закупила велика будівельна компанія, яка почала їх використовувати у встановленні гіпсокартону на об'єктах.
Не відстає і автопром, що став піонером у роботизації. На заводі в італійському Турині роботи раніше використовувалися для зварювання металу, проте тепер машини працюють спільно з людиною і вже виконують завдання з остаточного складання електричного Fiat 500.
Нагадаємо, нещодавно Ілон Маск припустив, що на фабриках Tesla працюватимуть роботи Optimus через нестачу робочої сили.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].