У Німеччині заборонили теле- й інтернет-трансляцію російського каналу RT
Канал намагався працювати через ліцензію, триману в Сербії, однак це йому не вдалося

У Німеччині Комісія з ліцензування та нагляду (ZAK) – орган земельних регуляторів радіо- та телепрограм – заборонила мовлення в країні російського телеканалу RT DE. Федеральний медіарегулятор у середу, 2 лютого, пояснив це рішення тим, що RT DE не має ліцензії на трансляцію у ФРН, що відповідає чинному законодавству, пише Deutsche Welle.
З 1 лютого трансляція та подальше розповсюдження будь-яких програм каналу в Німеччині заборонені. Це стосується, у тому числі супутникового та онлайн-мовлення, а також мовлення через програму «RT News».
«Телеканал RT DE не може посилатися на жодний інший легітимний європейський дозвіл», – йдеться у рішенні ZAK.
Головний редактор RT Маргарита Сімоньян написала в Telegram, що RT DE не припинить мовлення. А керівник RT DE Productions Дінара Токтосунова заявила, що рішення німецького медіарегулятора буде оскаржено у суді.
МЗС РФ у середу пригрозило, що російська влада вживе заходів у відповідь у зв'язку з рішенням про заборону мовлення телеканалу RT DE.
Цілодобове мовлення німецькомовного RT розпочалося 16 грудня за ліцензією, виданою у Сербії. На каналі тоді заявили, що мають на це право за європейськими законами. Раніше RT намагався отримати ліцензію у Люксембурзі, але заявку було відхилено.
Регулятор MABB заборонив мовлення через супутник уже у грудні. Представник російського МЗС Марія Захарова тоді заявила, що Москва планує відповісти на заборону мовлення.
Офіційно заплановані заходи не розкривалися. У січні газета «Комерсант» повідомила, що у відповідь на обмеження проти RT в Росії може бути відібрано ліцензію на мовлення на канали DW Deutsch і DW-TV («Німецька хвиля»). Крім того, розглядається заборона реклами німецьких компаній у російських ЗМІ, стверджувала газета.
Питання про заборону мовлення обговорювалося главою МЗС Росії Сергієм Лавровим з головою німецького МЗС Анналеною Бербок. Вона заявила, що німецька влада не має відношення до рішення регулятора, а заборона на мовлення зумовлена законодавством.
Наприкінці вересня 2021 року відеохостинг YouTube видалив без можливості відновлення два інші канали RT – RT DE та Der Fehlende Part. Після вересневого блокування двох YouTube-каналів RT російська влада звинуватила Google у цензурі, а уряд ФРН у тому, що він стояв за ухваленням рішення про блокування. Берлін відкинув це звинувачення, підкресливши, що влада Німеччини не має жодного відношення до дій YouTube.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].