Meta (Facebook), YouTube, Twitter і TikTok у Німеччині об’єдналися і подали до суду на уряд
За новими правилами, їх можуть оштрафувати на 50 млн євро за невчасне видалення забороненого контенту

Великі технологічні компанії Meta Platforms (екс-Facebook), YouTube (належить Google), Twitter і TikTok об'єднали зусилля, щоб протистояти уряду Німеччини, який посилив закон про боротьбу з розпалюванням ненависті в інтернеті.
IT-гіганти подали до суду, щоб відстояти свою позицію, через що німецька влада була змушена перенести дату набуття чинності новими правилами, пише Politico.
Йдеться про правила, які зобов'язують згадані компанії припиняти поширення на своїх платформах певного контенту, наприклад постів із закликами до насильства.
Починаючи з цього тижня компанії також зобов'язані передавати дані про контент, що містить розпалювання ненависті, до Федерального управління кримінальної поліції.
Зіткнувшись з новими позовами, влада Німеччини дозволила Google і Meta тимчасово не виконувати вимоги нових правил. Проте на Twitter та TikTok це не поширюється, тому ці соцмережі мають передавати правоохоронцям інформацію про протиправний контент.
Нові правила є доповненням до чинного закону про модерацію контенту, який відомий як NetzDG та спрямований на прискорення виявлення та судового переслідування за поширення контенту, який розпалює ненависть.
Нові правила також вимагають від IT-компаній видалення незаконного контенту протягом 24 годин з моменту звернення влади. Невиконання цієї вимоги загрожує штрафом у розмірі до 50 млн євро.
Технологічні компанії розкритикували такий підхід, заявивши, що закон ставить під загрозу недоторканність приватного життя та основні права людей.
Раніше влада Німеччини заявляла про необхідність боротьби з токсичним контентом у Telegram і навіть пригрозила заблокувати месенджер у країні.
Нагадаємо, в Німеччині відкрили два провадження проти Telegram.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].