На французькі поля повернуться «вбивці бджіл» - інсектициди, раніше заборонені урядом

На французькі поля повернуться «вбивці бджіл» - інсектициди, раніше заборонені урядом

Препарати вбивають не лише бджіл, а й все живе на полях, оброблених ними

На французькі поля повернуться «вбивці бджіл» - інсектициди, раніше заборонені урядом
фото Shutterstock

1 лютого у Франції вийшов декрет, що дозволяє застосування небезпечних для бджіл інсектицидів. Під час посівної кампанії 2022 року і виключно протягом 120 днів фермери зможуть використати насіння цукрових буряків, оброблені неонікотиноїдами, пише RFI.

Пестициди, які називають «вбивцями бджіл», знову можна використовувати під час посівної кампанії.

Раніше частковий мораторій на використання трьох шкідливих для бджіл препаратів був запроваджений у Євросоюзі ще у 2013 році. У 2018 році три неонікотиноїди були майже повністю заборонені Європейською комісією.

А у 2020 році французький уряд запустив національний план досліджень та інновацій PNRI, спрямований на підготовку до остаточної відмови від неонікотиноїдів у 2024 році. План передбачає, що цієї мети можна буде досягти завдяки новим сільськогосподарським технологіям, які за цей час мають бути розроблені та впроваджені.

Проте технології досі не розроблені, їх випробування не завершено. Тож наприкінці 2020 року парламент проголосував за тимчасовий відступ від правил. Для допомоги фермерам на поля на один рік повернули «вбивць бджіл», заборонених з 2018 року. Аналогічні дозволи видали у 2021 році, а тепер і у 2022 році.

Різні технології, які мають замінити небезпечні інсектициди, проходять нині випробування на 500 га експериментальних ферм. З 2022 року до них додадуться 250 га ферм, де випробування проходитимуть у робочих польових умовах.

Оскільки кінцевою датою позначено 2024 рік, передбачається, що у 2023 році, якщо випробування не буде закінчено, уряд ще раз може видати дозвіл.

Неонікотиноїди – клас інсектицидів, що діють на центральну нервову систему комах. Ці фітосанітарні засоби мають стійкий токсичний ефект. Вони знищують на полях навіть тих представників фауни, які не шкодять посівам, наприклад, дощових хробаків, що розпушують ґрунт, а також птахів.

Наукове співтовариство бачить у превентивному використанні неонікотиноїдів головну причину зникнення біологічної різноманітності у Західній Європі. Дослідження у 2019 році показали, що залишки інсектицидів, зокрема імідаклоприду, надовго залишаються у нектарі насіння приблизно на 48% вивчених ділянок. Оцінка ризику для бджіл показала, що 12% ділянок залишалися забрудненими протягом 3 років, і це могло призвести до загибелі половини бджіл і джмелів, що прилітали на них.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло