SpaceX втратила 40 супутників через бурю – тепер видно, як вони згорають в атмосфері
Конструкція Starlink передбачає повну руйнацію при вході в атмосферу

SpaceX втратила 40 супутників Starlink через геомагнітну бурю. У компанії повідомили, що супутники, що вийшли з ладу, зруйнувалися в атмосфері Землі.
Через підвищений атмосферний опір на низьких висотах 40 із 49 супутників Starlink не змогли вийти з безпечного режиму та розпочати корекцію орбіти. Про це сказано у блозі SpaceX.
У компанії зазначили, що через магнітну бурю опір повітря став на 50% сильнішим, ніж при попередніх запусках. Фахівці вирішили перевести супутники у безпечний режим, у якому вони переміщалися на орбіті «боком». Це дозволило б знизити опір, але заходи не допомогли, і апарати вийшли з ладу.
«Супутники, що вийшли з ладу, становлять нульовий ризик зіткнення з іншими об'єктами. Конструкція Starlink передбачає повну руйнацію при вході в атмосферу Землі, падіння уламків на планету або утворення космічного сміття виключено. Ця унікальна ситуація демонструє, яку роботу виконала команда Starlink, щоб запобігти утворенню сміття на орбіті Землі», – йдеться в заяві SpaceX.
«Метеоритний дощ» із супутників Starlink помітила камера некомерційної організації Sociedad de Astronomia del Caribe у Пуерто-Ріко. Про це повідомив нідерландський фахівець, який відстежує супутники, Марк Лангбрек у блозі.
На трихвилинному відео добре видно об'єкти, що згоряють із різницею за хвилину. Це можуть бути дві частини уламків одного зламаного супутника або двох різних.
Як підкреслив Лангбрек, йдеться про пристрої, запущені 3 лютого. Про це свідчить час, коли об'єкти почали падати над Пуерто-Ріко.
«Швидше за все, після цього невдалого запуску буде ще багато феєрверків, і ви навіть можете побачити деякі з них. Тому наступного тижня шанси побачити повернення супутника високі між 53 градусами північної широти та 53 градусами південної широти. Стежте за небом!», – написав Лангбрек.
На сьогодні SpaceX запустила на навколоземну орбіту близько 1300 супутників у рамках програми Starlink для роздачі інтернету у важкодоступні місця Землі. За задумом авторів, до 2024 року технологія забезпечить інтернетом весь світ.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].