Президент підписав закон про роялті на авторські права

Президент підписав закон про роялті на авторські права

Документ розблокує діяльність організацій колективного управління у сферах публічного виконання

Президент підписав закон про роялті на авторські права

Стало відомо, що президент Володимир Зеленський підписав закон №5572 Про внесення змін до Закону України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» щодо забезпечення збору доходу від прав організаціями колективного управління.

Джерело. Про це йшлося в пресрелізі ГО «УААСП».

Деталі. Набуття чинності даного закону та належне його виконання: 

  • cкасовує результати попередніх конкурсів з акредитації організацій колективного управління у сферах публічного виконання та публічного сповіщення, що були проведені з численними порушеннями;
  • розблоковує роботу всіх зареєстрованих ОКУ, які можуть збирати роялті в межах свого каталогу до моменту визначення нової акредитованої ОКУ;
  • припиняє повноваження чинної акредитаційної комісії та дає можливість сформувати та затвердити новий склад;
  • перезапускає конкурси на визначення акредитованих організацій колективного управління у сферах публічного виконання та публічного сповіщення.

Коментар. Прибічники закону №5572 ГО «УААСП» висловили вдячність за підтримку реформ:

«Нарешті сфера роялті буде перезавантажена і Міністерство економіки, дотримуючись законів та процедури, під пильним контролем громадськості, оголосить новий конкурс та розпочне рух до побудови прозорої, зрозумілої, справедливої системи збору і розподілу авторських грошей. Щоб автори та артисти згодом отримали змогу, нарешті, відчути в кишенях справедливо зароблені гроші».

Згідно з повідомленням, проблеми з виплатами авторських роялті «тривають десятиріччями», а найбільш відчутно для творців відсутність виплат загострилася з початком пандемії, коли зникла можливість здійснювати концертну діяльність.

Після проведення низки розслідувань з'ясувалося, що більша частина виплачених користувачами роялті не доходила до авторів, а мова йшла про мільйони гривень.

У 2018 році колективним рішенням творців було створено ГО «УААСП», яка на сьогодні налічує понад 4000 українських авторів. ГО «УААСП» весь час підтримувала законопроєкт №5572 та відстоювала інтереси авторів.

Президент підписав закон про роялті на авторські права

Наразі в планах організації підготовка до нового конкурсу з акредитації, а також розробка та впровадження автоматизованої системи моніторингу та формування звітності  для подальшої обробки та розподілу звітів з фактично використаними музичними творами користувачами.

Бекграунд. Нагадаємо, що у грудні 2021 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні зміни до законопроєкту про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав щодо забезпечення збору доходу від прав організаціями колективного управління.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло