Рада прийняла закон про роялті на авторські права

Рада прийняла закон про роялті на авторські права

Документ розблокує діяльність організацій колективного управління у сферах публічного виконання

Рада прийняла закон про роялті на авторські права
Фото: УНІАН

Що сталося. Верховна Рада ухвалила в другому читанні зміни до законопроєкту про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав щодо забезпечення збору доходу від прав організаціями колективного управління.

Джерело. Про це йшлося на пленарному засіданні парламенту.

Деталі. «За» прийняття законопроєкту №5572 проголосували 253 народних депутати.

Метою документу є розблокування діяльності організацій колективного управління у сферах публічного виконання та публічного сповіщення музичних недраматичних творів, уникнення негативних наслідків припинення сплати роялті для українських митців та світової авторської спільноти. 

Фактично законом пропонується провести наново конкурси на визначення акредитованої організації колективного управління (ОКУ) у сферах публічного поширення аудіовізуальних творів.

Коментарі. Торговий представник України Тарас Качка в Facebook зазначив, що «варто сприймати законопроект 5572 не як обнуління попередніх зусиль, а як спробу рухатися вперед до консенсусу між усіма суб’єктами мистецького ринку і до побудови довіри. Найголовніше – конкурси будуть проведені негайно і невідкладно, адже будь-який вакум на ринку найбільше шкодить правовласникам». 

Бекграунд. Раніше Mind розповів, як можна захистити інтелектуальну власність в онлайн-торгівлі на міжнародних ринках і в скільки це коштуватиме експортеру.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло