Зеленський заявив про розходження в поглядах на «Північний потік 2» із канцлером Шольцем
Україна вважає цей проект виключно геополітичною зброєю, зазначив він

Україна і Німеччина розходяться в оцінках ризиків безпеки, пов'язаних із газопроводом «Північний потік 2». Про це заявив президент України Володимир Зеленський після переговорів у Києві з канцлером ФРН Олафом Шольцем.
«Ми детально обговорили ризики щодо безпеки, пов'язані з «Північним потоком 2», і тут у нас є деякі розбіжності в оцінках», – сказав Зеленський.
За його словами, Україна розглядає «Північний потік 2» «виключно крізь призму енергетичних загроз» та загроз у сфері безпеки та вважає проект геополітичною зброєю. У зв’язку з цим країні потрібні «енергетичні гарантії безпеки», заявив президент.
«Я запропонував розпочати конкретний стратегічний діалог в енергетичній сфері, в рамках якого будуть вироблені енергетичні гарантії та дієва підтримка нашої країни. Важливо, щоб Німеччина стала гарантом продовження транзиту газу територією України», – сказав Зеленський.
На початку лютого Шольц дав інтерв'ю телекомпанії ARD про можливі санкції щодо Росії у разі її вторгнення в Україну. Він заявив, що обмеження будуть такими, що «мають серйозні наслідки» і жорсткими, але від відповідей на запитання, чи торкнуться вони «Північного потоку 2», ухилився.
Однак на запитання, чи канцлер хоче використовувати газопровід як засіб тиску, він відповів: «Ніщо не виключено».
Президент США Джо Байден після переговорів із Шольцем заявив, що у разі агресії Росії щодо України в Європі «не буде ніякого» газопроводу «Північний потік 2». Він зазначив, що США та Німеччина готові вести переговори з Росією, проте на випадок агресивних дій сторонами вже підготовлено санкції.
Шольц також підтвердив готовність до запровадження санкцій проти Москви.
Раніше глава «Нафтогазу» Юрій Вітренко наголосив, що протидія запуску «ПП-2» має першочергове значення для стримування російської агресії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].