Росія вимагає від США вивести всі війська зі Східної Європи
А якщо США не захочуть домовлятися, то «Москва може вдатися до заходів військово-технічного характеру»

Росія поставила США нову вимогу: вивести війська зі Східної Європи та Прибалтики. Така позиція міститься у письмовій відповіді Москви Вашингтону «щодо пропозицій у сфері безпеки», переданій у четвер, 17 лютого, послу США в РФ Джону Саллівану, передає Deutsche Welle.
«Наполягаємо на виведенні всіх збройних сил та озброєнь США, розміщених у ЦСЄ, ПСЄ та Прибалтиці. Переконані, що національних потенціалів у цих зонах цілком достатньо», – зазначається у документі.
У Москві заявляють, що США не дали конструктивної відповіді на пропозиції Росії щодо гарантій безпеки. Особливо стосовно положень, які мають для Росії «принципове значення».
«Ідеться про відмову від подальшого розширення НАТО, про відкликання «бухарестської формули» про те, що Україна та Грузія стануть членами НАТО, і про відмову від створення військових баз на території держав, які раніше входили до СРСР і не є членами Альянсу, включаючи використання їх інфраструктури для ведення будь-якої військової діяльності, а також повернення військових потенціалів, у тому числі ударних, та інфраструктури НАТО станом на 1997 рік», – наголошується в листі.
У документі також зазначається, що за відсутності в США готовності домовлятися «Москва може вдатися до заходів військово-технічного характеру».
«Військово-технічною відповіддю РФ» може стати розміщення російських військових баз та контингенту в «країнах Латинської Америки, у тому числі у Венесуелі», а також розміщення гіперзвукової зброї на різних напрямках, уточнив заступник голови комітету Держдуми з оборони Юрій Швиткін.
Захід вважає, що Росія готова до нового вторгнення в Україну і погрожує їй жорсткими санкціями у відповідь. Москва заперечує наявність таких планів та звинувачує країни Заходу у озброєнні України та проведенні маневрів поблизу кордонів РФ.
Наприкінці грудня Росія висловила вимогу надати «гарантії безпеки» на адресу США й НАТО, наполягаючи на скороченні американських військ та озброєнь у Європі та відмові від подальшого розширення НАТО на схід.
Північноатлантичний альянс і Вашингтон не готові виконувати ці вимоги, вказуючи, що двері в НАТО, у тому числі для України та Грузії, залишаться відчиненими.
Між тим президент України Зеленський заявив, що Україні потрібен глобальний документ з гарантіями безпеки, який підпишуть і Росія, і США.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].