Рубль обвалився на тлі повідомлень про можливе ембарго США на російську нафту

Рубль обвалився на тлі повідомлень про можливе ембарго США на російську нафту

Японія також активно долучилася до ембарго на російську нафту

Рубль обвалився на тлі повідомлень про можливе ембарго США на російську нафту
фото Shutterstock

Курс російського рубля впав на 10% – до 136,5 рублів за один долар. Причиною падіння стали новини про можливе ембарго (заборону) на постачання російських нафти і газу до країн Заходу, пише Bloomberg.

Станом на 7:00 долар коштував уже 138,5 рубля, а рубль обвалився на майже 12,7%.

За даними агентства, рубль впав до рекордно низького рівня  після того, як держсекретар США Ентоні Блінкен заявив напередодні, що США та їхні союзники і партнери в Європі обговорюють ембарго на постачання російської нафти у відповідь на вторгнення росії в Україну.

Агентство Kyodo News повідомило, що Японія також активно долучилася до ембарго на російську нафту.

«Це крок, який може завдати нищівного удару по економіці Росії, оскільки теперішнє зростання цін на нафту просто пом'якшує удар чинних санкцій», – сказав старший аналітик ринку в Сіднеї City Index Метт Сімпсон.

Раніше на загрозу ембарго на російську нафту відреагував нафтовий ринок. Вартість ф'ючерсів на нафту американської марки WTI і Brent у ніч на 7 березня досягла максимальних значень вище за $130 за барель, але після відкотилася – до $128 для Brent і до $121 – для WTI.

Держсекретар США Ентоні Блінкен у неділю, 6 березня, розповів, що Сполучені Штати ведуть «дуже активну дискусію» щодо перспектив заборони на імпорт російської нафти.

Досі західні санкції дозволяли росії продовжувати торгівлю енергоносіями, хоча більшість покупців уникають постачань російської нафти.

За даними аналітиків JPMorgan, 66% російської нафти не змогли знайти покупців. Як писав Bloomberg, багато покупців намагаються уникати «токсичної» російської нафти, побоюючись зокрема відправляти танкери в регіон, де йде війна.

Між тим стало відомо, що прості працівники доків діють ефективніше за уряди: порти у Британії відмовляються розвантажувати судна з російською нафтою, у Нідерландах теж не раді російським енергоресурсам.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло