«Angry docks»: порти у Британії відмовляються розвантажувати судна з російською нафтою
В Нідерландах теж не раді російським енергоресурсам

Порти у Великій Британії відмовляються розвантажувати російські нафту та газ, працівники доків виступають проти вторгнення Росії в Україну, пише CNBC.
Завдяки жорстким санкціям уряду Британії російські кораблі не можуть заходити до британських портів. Проте в законі є лазівка: російські товари та енергоносії, як і раніше, можна транспортувати до країни за допомогою іноземних суден.
Проте схоже, що робітники цих портів тепер взяли справу в свої руки.
Essar Group, яка управляє нафтопереробним заводом Stanlow на північному заході Англії, повідомила, що судно під німецьким прапором отримало дозвіл на стоянку біля нафтового терміналу Tranmere Oil Terminal на річці Мерсі. Проте генеральний секретар британської профспілки Unite Шерон Грем заявила, що її працівники «за жодних обставин не розвантажуватимуть російську нафту, незалежно від національної належності судна, яке її доставляє».
«Я дуже пишаюся тим, що члени @unitetheunion зайняли принципову позицію щодо недопущення російської нафти до наших портів», – додала вона в Твіттер у неділю.
«Але жахливо, що їх поставив у таке становище уряд Британії, який досі зволікає із санкціями», – додала вона.
Тим часом, два російські кораблі, які мали пришвартуватися в графстві Кент на південному сході Англії, у ці вихідні були недопущені через санкції. Персонал порту висловив гнів щодо того, що їх можуть попросити розвантажити ці судна.
«Робітники на терміналі National Grid не хочуть торкатися вантажу, враховуючи трагедію, що розгортається в Україні», – заявив раніше Метт Лей, голова профспілки Unison, який представляє працівників терміналу в Кенті.
«Ці співробітники сповнені рішучості продемонструвати свою підтримку українському народу та підтримати санкції, введені проти Росії», наголосив він.
Одне із суден, «Борис Вількіцький» із партією газу, у суботу пришвартувалося у французькому порту Монтуар-де-Бретань після того, як йому відмовили у вході до Британії.
Повідомляється, що в Нідерландах, де російські судyf наразі не заборонені, докери також виступають проти їх розвантаження. Повідомляється, що робітники готуються до юридичної реакції з боку нафтових компаній та вантажовідправників.
Нієк Стам, представник голландської профспілки FNV Havens, прокоментував ситуацію: «На цій нафті кров, кров на цьому вугіллі та кров на газі… Ми намагаємося з'ясувати, як ми можемо бойкотувати це без ризику отримати величезні штрафи у суді».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].