McDonald's тимчасово закриє 850 своїх закладів у росії

McDonald's тимчасово закриє 850 своїх закладів у росії

На компанію натиснули урядові організації

McDonald's тимчасово закриє 850 своїх закладів у росії
фото DR

8 березня корпорація McDonald's заявила, що тимчасово закриє 850 своїх закладів швидкого харчування в росії на тлі її агресивного вторгнення в Україну, пише CNBC.

«Конфлікт в Україні та гуманітарна криза в Європі завдали невимовних страждань ні в чому не винним людям. Як мережа, ми приєднуємося до світу, засуджуючи агресію та насильство й молячись за мир», – йдеться в заяві компанії.

При цьому мережа ресторанів швидкого харчування заявила, що продовжить виплачувати заробітну плату своїм 62 000 працівникам у росії.

На великі світові бренди, зокрема McDonald's і PepsiCo, чинили тиск кілька органів, у тому числі пенсійний фонд штату Нью-Йорк, з метою призупинити свою діяльність у росії.

В останні дні гігант фаст-фуду зазнав критики через мовчання про війну, враховуючи його велику присутність у росії. На ресторани McDonald's у росії та україні припадає 2% загальносистемних продажів, приблизно 9% виручки та 3% операційного доходу.

Близько 84% російських закладів McDonald's належать компанії, рештою керує франчайзі. Володіння великою кількістю ресторанів приносить компанії більший дохід, але наражає її на більший ризик у часи потрясінь або економічного спаду.

Глава компанії Кріс Кемпчинскі сказав, що неможливо передбачити, коли McDonald's зможе відкрити свої російські ресторани. Компанія має збої в ланцюжках постачань та інші операційні проблеми.

Він також сказав, що McDonald's пожертвував $5 млн у фонд допомоги співробітникам. Компанія також стежить за гуманітарною ситуацією.

Оголошення McDonald's було зроблено після того, як Yum Brands – власник мережі фастфуду KFC –  заявила, що зупиняє розвиток ресторанів та інвестиції в росії. У KFC понад 1000 ресторанів у росії, на частку яких припадає приблизно 2% всіх продажів.

Starbucks ще не призупинила жодну зі своїх операцій у росії, де всіма її кафе керують франчайзі. Мережа кав'ярень налічує близько 130 точок по Україні та росії. Проте генеральний директор Кевін Джонсон засудив напад росії на Україну та пообіцяв пожертвувати гонорари від свого російського бізнесу на гуманітарну мету в Україні.

Раніше повідомлялося, що світ активно бойкотує McDonald’s, Coca-Cola, Pepsi, Starbucks і Burger King, які продовжують роботу в росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло