В Іванкові ніхто не прийшов за «гуманітаркою» окупантів

В Іванкові ніхто не прийшов за «гуманітаркою» окупантів

Місто, яке окуповане орками вже два тижні, на межі гуманітарної катастрофи

В Іванкові ніхто не прийшов за «гуманітаркою» окупантів
Фото: Вечірній Київ

Незважаючи на те що деякі окуповані міста та села почали отримувати гуманітарну допомогу, Іванків, який знаходиться на межі гуманітарної катастрофи, не отримав «зелений коридор» ані на евакуацію, ані на допомогу. Натомість окупанти намагалися створити чергове победобєсіє з роздачі своєї «гуманітарки».

Про це повідомляє інформаційний портал «Моя Київщина» з посиланням на допис журналіста Богдана Амінова у фейсбуку.

«Російський окупант у центрі селища на площі організував спекталь під камери російського телебачення. У сюжеті росТБ російські військові нібито «мило спілкуються» з місцевими мешканцями в центрі селища біля вантажівки з їжею. Насправді з кадрів видно, що за «допомогою» прийшло всього кілька людей. На відео потрапив список, де всього 13 осіб. Хоча тільки в селищі проживає більше десяти тисяч. Швидше за все це «актори», які грали на камеру російської пропаганди. Місцеві людей не впізнають, а їхній говір значно відрізняється від іванківського суржика», – пише Богдан Амінов.

За його інформацією, місцева лікарня відмовилася приймати «допомогу» у вигляді медикаментів від російського окупанта.

Він також додає, що під виглядом «гуманітарки» окупанти роздавали продукти українського виробництва, які награбували.

Загалом щодо ситуації в Іванкові, Богдан пише, що місто контролюють ворожі патрулі на цивільних автівках та пішки, діє негласна заборона для мирного населення на пересування автівками. «Ходять по хатах. За моєю інформацією, шукають тих, хто служив у зоні АТО/ООС. Конкретних випадків, кого знайшли і чи знайшли – не встановлено. Але місцеві повідомляють, що таких людей кудись забирають», – зазначає журналіст. За його інформацією «російські орки шукають місцевих мешканців, які працювали або працюють в органах місцевої влади, зокрема у колишній райдержадміністрації. Приходять додому по 6–8 військових, запитують прізвища». Також орки забрали документи райвідділку поліції та інших адміністративних будівель.

Нагадаємо: Іванків, який знаходиться у 25 км від Чорнобильської зони відчуження, окупований уже 14 днів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло