Світові технокомпанії шикуються в чергу, щоб найняти на роботу українських айтішників – CNBC
Десятки компаній розмістили оголошення про вакансії на технічні посади на веб-сайті Remote Ukraine, який створили, щоб допомогти компаніям у всьому світі наймати українців

Технокомпанії шикуються в чергу, щоб спробувати найняти програмістів, які постраждали через вторгнення росії в Україну.
Близько 2 млн громадян України покинули свої домівки за останні тижні, причому деякі з них мають «затребувані технічні навички», пише CNBC.
Десятки компаній розмістили понад 500 оголошень про вакансії на технічні посади на веб-сайті Remote Ukraine, який було створено, щоб допомогти фірмам у всьому світі наймати українців. Компанії в основному з Європи, але деякі з них також із США та Канади.
Такі фірми, як Modular Automation та WarDucks в Ірландії, Sportradar у Швейцарії та Drive System Design в Англії, входять до числа технологічних компаній, які розміщують оголошення про вакансії на сайті, пропонуючи вакансії від розробника Web3 до старшого 3D-художника.
Мартін Армстронг, засновник британської Somerton, технологічної платформи, метою якої є партнерство спортсменів з тренерами, розповів CNBC, що він зробив п'ять пропозицій інженерам, авторам контенту та спеціалістам з технологій. Проблема в тому, що він не може отримати для них візи.
«Досі немає жодного процесу, якщо у вас немає тут родичів, – сказав Армстронг. – Міністр внутрішніх справ Великобританії Пріті Патель каже, що змінює процедуру. Сподіваюся на це».
В іншому місці лондонська компанія з розробки програмного забезпечення для підприємств Cutover започаткувала окрему посаду «прискореного» інженера спеціально для українських інженерів-біженців.
Оскар Уайт, генеральний директор Beyonk, венчурної технологічної платформи для подорожей, сказав, що стежить за кандидатами на роботу з України.
«Вони – одні з найкращих розробників у світі», – сказав він.
Надзвичайно велика кількість технологій, які забезпечують наше повсякденне життя, створюється інженерами та розробниками програмного забезпечення в Україні, пише видання.
WhatsApp, Grammarly, Gitlab та Solana були засновані українцями, а у Google та Samsung є центри досліджень та розробок у країні.
Крістіан Ребер, генеральний директор презентаційного додатку Pitch, сказав в його компанії є три інженери, які віддалено працюють в Україні, і що компанія робить все можливе для їх підтримки.
«Ми запропонували покрити витрати на транспорт та проживання для всіх постраждалих співробітників Pitch та їхніх сімей, а також надали їм необмежену відпустку без питань», – сказав він.
Як і інші компанії, Pitch також запропонувала виплатити зарплату за три місяці наперед і надала допомогу у відкритті банківських рахунків за межами України.
Денис Жаданов, український підприємець, розповів CNBC, що у нього в Україні 230 співробітників.
«Більшість знаходяться в Одесі, де поки що безпечно», – сказав він.
В іншому місці американська компанія CleverFiles, яка допомагає людям відновлювати віддалені комп'ютерні файли, налічує понад 20 осіб, які працюють повний робочий день у таких містах, як Київ, Харків та Запоріжжя.
«На даний момент кожен співробітник намагається знайти безпечне місце для своєї сім'ї, – сказала в понеділок CNBC Аліна Мулова, старший менеджер з онлайн-маркетингу. – Деякі люди змогли переїхати на Західну Україну, а інші не можуть покинути свої міста та ховаються у бомбосховищах».
Мулова сказала, що українські співробітники CleverFiles отримують заробітну плату навіть за той час, коли багато хто з них не може працювати.
Міша Карпенко, співзасновник та старший інженер-програміст Pitch, розповів про головні фактори, які роблять Україну чудовим ринком для висококваліфікованих технічних фахівців.
«В Україні є кілька великих технічних університетів і сильна культура заохочення молодих людей до здобуття вищої освіти, – пояснив він. – Українське суспільство вважає технічні навики загалом ціннішими, ніж гуманітарні. Коли Радянський Союз розпався, багато українців насолоджувалися здобутою свободою та зв'язком із Заходом, але все ще жили бідно і не могли дозволити собі мати комп'ютер удома. Це призвело до сплеску інтересу до комп'ютерів та програмного забезпечення серед дітей та підлітків, що виросли в 1990-х і 2000-х».
Нагадаємо, українські ІТ-компанії зібрали в перші дні війни 710 млн грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].