Світові технокомпанії шикуються в чергу, щоб найняти на роботу українських айтішників – CNBC

Світові технокомпанії шикуються в чергу, щоб найняти на роботу українських айтішників – CNBC

Десятки компаній розмістили оголошення про вакансії на технічні посади на веб-сайті Remote Ukraine, який створили, щоб допомогти компаніям у всьому світі наймати українців

Світові технокомпанії шикуються в чергу, щоб найняти на роботу українських айтішників – CNBC
фото Shutterstock

Технокомпанії шикуються в чергу, щоб спробувати найняти програмістів, які постраждали через вторгнення росії в Україну.

Близько 2 млн громадян України покинули свої домівки за останні тижні, причому деякі з них мають «затребувані технічні навички», пише CNBC.

Десятки компаній розмістили понад 500 оголошень про вакансії на технічні посади на веб-сайті Remote Ukraine, який було створено, щоб допомогти фірмам у всьому світі наймати українців. Компанії в основному з Європи, але деякі з них також із США та Канади.

Такі фірми, як Modular Automation та WarDucks в Ірландії, Sportradar у Швейцарії та Drive System Design в Англії, входять до числа технологічних компаній, які розміщують оголошення про вакансії на сайті, пропонуючи вакансії від розробника Web3 до старшого 3D-художника.

Мартін Армстронг, засновник британської Somerton, технологічної платформи, метою якої є партнерство спортсменів з тренерами, розповів CNBC, що він зробив п'ять пропозицій інженерам, авторам контенту та спеціалістам з технологій. Проблема в тому, що він не може отримати для них візи.

«Досі немає жодного процесу, якщо у вас немає тут родичів, – сказав Армстронг. – Міністр внутрішніх справ Великобританії Пріті Патель каже, що змінює процедуру. Сподіваюся на це».

В іншому місці лондонська компанія з розробки програмного забезпечення для підприємств Cutover започаткувала окрему посаду «прискореного» інженера спеціально для українських інженерів-біженців.

Оскар Уайт, генеральний директор Beyonk, венчурної технологічної платформи для подорожей, сказав, що стежить за кандидатами на роботу з України.

«Вони – одні з найкращих розробників у світі», – сказав він.

Надзвичайно велика кількість технологій, які забезпечують наше повсякденне життя, створюється інженерами та розробниками програмного забезпечення в Україні, пише видання.

WhatsApp, Grammarly, Gitlab та Solana були засновані українцями, а у Google та Samsung є центри досліджень та розробок у країні.

Крістіан Ребер, генеральний директор презентаційного додатку Pitch, сказав в його компанії є три інженери, які віддалено працюють в Україні, і що компанія робить все можливе для їх підтримки.

«Ми запропонували покрити витрати на транспорт та проживання для всіх постраждалих співробітників Pitch та їхніх сімей, а також надали їм необмежену відпустку без питань», – сказав він.

Як і інші компанії, Pitch також запропонувала виплатити зарплату за три місяці наперед і надала допомогу у відкритті банківських рахунків за межами України.

Денис Жаданов, український підприємець, розповів CNBC, що у нього в Україні 230 співробітників.

«Більшість знаходяться в Одесі, де поки що безпечно», – сказав він.

В іншому місці американська компанія CleverFiles, яка допомагає людям відновлювати віддалені комп'ютерні файли, налічує понад 20 осіб, які працюють повний робочий день у таких містах, як Київ, Харків та Запоріжжя.

«На даний момент кожен співробітник намагається знайти безпечне місце для своєї сім'ї, – сказала в понеділок CNBC Аліна Мулова, старший менеджер з онлайн-маркетингу. – Деякі люди змогли переїхати на Західну Україну, а інші не можуть покинути свої міста та ховаються у бомбосховищах».

Мулова сказала, що українські співробітники CleverFiles отримують заробітну плату навіть за той час, коли багато хто з них не може працювати.

Міша Карпенко, співзасновник та старший інженер-програміст Pitch, розповів про головні фактори, які роблять Україну чудовим ринком для висококваліфікованих технічних фахівців.

«В Україні є кілька великих технічних університетів і сильна культура заохочення молодих людей до здобуття вищої освіти, – пояснив він. – Українське суспільство вважає технічні навики загалом ціннішими, ніж гуманітарні. Коли Радянський Союз розпався, багато українців насолоджувалися здобутою свободою та зв'язком із Заходом, але все ще жили бідно і не могли дозволити собі мати комп'ютер удома. Це призвело до сплеску інтересу до комп'ютерів та програмного забезпечення серед дітей та підлітків, що виросли в 1990-х і 2000-х».

Нагадаємо, українські ІТ-компанії зібрали в перші дні війни 710 млн грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло