У світі Україну починають розуміти дедалі більше

У світі Україну починають розуміти дедалі більше

І це дає дедалі більше підтримки, про яку ми так довго просили – Володимир Зеленський

У світі Україну починають розуміти дедалі більше
Фото: Офіс президента України

«Завершився 22-й день нашої боротьби, нашого захисту від однієї з найбільших армій світу. Яку ми робимо щодня меншою. Щодня. Але в неї ще є чисельність, техніка й резерв. Ми маємо інформацію про те, що російські військові залучають найманців з інших країн, намагаються обманом загнати на військову службу якнайбільше молоді. Ми з вами знаємо: це їм не допоможе».

Це заявив президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні за підсумками 17 березня.

Він наголосив, що «наші мужні захисники продовжують утримувати всі ключові напрямки, на які тисне ворог. І відповідають на кожну атаку. На кожен удар окупантів по наших мирних містах, по наших людях. У полон взяті нові російські строковики».

Президент України також повідомив, що виступив сьогодні перед парламентом Німеччини. «Виступив не просто як Президент, а як українець, громадянин. Як європеєць. Як той, хто відчуває вже багато років, що німецька держава від нас усіх – ніби за стіною. Невидимою, але міцною стіною. Ми бачили, як Німеччина десятиліттями боролась за економіку. За нові російські газопроводи і старі європейські мрії. Мрії про якусь співпрацю, яку Росія давно не сприймає серйозно. Ми бачимо, що погляди німців змінюються. І це дуже важливо. Бачимо, як Німеччина шукає новий шлях. Бачимо, як щиро більшість німців виступає за перегляд старої політики. Бачимо, що пан канцлер Олаф Шольц має великий шанс, велику місію – дати Німеччині оновлене лідерство. Дати Європі мир. Довготривалий і головне – чесний. Такий, який гарантує безпеку кожній державі у Європі і Україні передусім. І я щиро бажаю канцлеру Шольцу від усіх українців, від усіх європейців, щоб Німеччині й партнерам вдалося реалізувати цю місію», – наголосив Володимир Зеленський.

Він наголосив, що буде продовжувати такі виступи в парламентах і на площах держав-партнерів стільки, скільки потрібно, щоб зупинити війну та відновити територіальну цілісність України.

Глава української держави вважає, що у Європі, у світі Україну починають розуміти дедалі більше, і це дає нам дедалі більше й більше підтримки, про яку ми так довго просили.

Він також зазначив, що повний обсяг підтримки та тактика переговорів наразі не можуть бути розкрити.

Президент України проінформував і про економічні рішення. Зокрема, він зазначив, що уряд вже підготував рішення про розширення програми кредитування для підприємців на базі програми «5-7-9%»: будь-який бізнес зможе отримати кредит під 0% на час воєнного стану плюс 1 місяць після війни. А далі буде мінімальна ставка – 5%. Загальний обсяг кредиту може бути до 60 мільйонів гривень, щоб розширити коло тих бізнесів, які зможуть скористатися програмою.

Президент також проанонсував, що 18 березня Кабінет Міністрів проголосує за масштабне скорочення регуляцій. З понад 600 дозволів і ліцензій для бізнесу залишаться обовʼязковими близько 20. «Лише ті, які просто неможливо скасувати. Як, наприклад, про поводження з радіоактивними відходами. Отже, для абсолютної більшості бізнесів в Україні працюватиме декларативний принцип: оголосив про початок діяльності – і вільно працюєш», – зазначив Володимир Зеленський.

Крім того, він повідомив, що доручив НБУ, парламенту та уряду знайти таку законодавчу можливість, щоб держава гарантувала 100% вкладів в українських банках. «Весь депозит. У будь-якому банку нашої держави. Щоб люди не втратили гроші і не боялись цього за жодних обставин», – зазначив глава держави.

«Наш Маріуполь, наш Харків, наш Чернігів, Київська область, Ізюм і всі наші міста-герої. Яким дуже складно. Дуже. Ми робимо все і робимо всі. Абсолютно. Наша армія, поліція, ДСНС, гуманітарні конвої, церква... Увесь наш народ. Ми вас не залишимо. А їм не пробачимо. Ви будете вільні. Точно. Я знаю. Як усі ми на нашій землі», – завершив свій виступ Володимир Зеленський.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло