Обмеження в'їзду біженцям з України розгляне Верховний суд Ізраїлю
Воно може бути скасоване вже цієї неділі

У неділю, 20 березня відбудеться засідання Верховного Суду Ізраїлю щодо клопотання проти плану міністерки внутрішніх справ Ізраїлю по обмеженню в’їзду біженцям з України.
Про це повідомляє ізраїльський адвокат Томер Варша, власник однойменної адвокатської фірми, яка супровуджує процес.
Він нагадує, що 8 березня, міністерка внутрішніх справ Ізраїлю пані Аєлет Шакед вирішила обмежити в’їзд громадян України до Ізраїлю та встановити квоту в’їзду до країни – 5 000 осіб. Крім того, міністерка внутрішніх справ обумовила в’їзд до Ізраїлю попереднім поданням цифрової заявки та отриманням дозволу МВС на в’їзд перед посадкою в літак.
Рішення про обмеження в’їзду для українських біженців та набуття ним чинності було призупинено терміновою петицією від 12 березня, яку за підтримки посольства України в Ізраїлі подав адвокат Томер Варша та його юридична фірма, що спеціалізується на імміграційному праві і врегулюванні статусу біженців в Ізраїлі.
За даними адвокатської фірми, вдалося виявити, що міністерка внутрішніх справ Ізраїлю пані Аєлет Шакед не мала повноважень приймати подібне рішення та оголошувати новий план. Тож у петиції зазначено, що новий план слід скасувати, оскільки є двостороння угода між урядами Ізраїлю та України про взаємне звільнення від дозволів на в’їзд, і це потребує рішення від уряду. А також, відповідно до ізраїльського законодавства, перед прийняттям рішення міністр зобов’язаний провести консультації з комітетом внутрішніх справ Кнесету.
«Як людині, яка щоденно має справу з імміграційним законодавством, урегулюванням статусу біженців вже протягом 20 років, мені було зрозуміло, що це рішення є непропорційним і являє собою кричуще порушення закону про біженців та міжнародних конвенцій, підписаних Ізраїлем. Але після короткого юридичного розслідування ми також з’ясували, що міністерка просто не мала повноважень приймати такі рішення самостійно», – вважає адвокат Томер Варша.
Таке рішення міністерки внутрішніх справ різко розкритикували чимало високопосадовців та політиків в Ізраїлі, а також ізраїльська громадськість, які вважають, що немає місця для обмежень прийому біженців під час війни, немає підстав відмовляти їм на підставі їхньої релігії чи ідентичності, а також, що такий крок з боку міністерки є безжальним та морально хибним.
Після відповіді з міністерства про те, що план буде переглядатися після вичерпання наявних квот, Верховний Суд призначив невідкладний розгляд клопотання протягом 7 днів і призначив засідання на 20 березня. А також наказав подати доповнене клопотання проти нового плану, і в цій доповненій петиції йдеться про повне скасування і квоти, і попереднього погодження в’їзду, які суперечать діючій домовленості між урядами обох країн.
Адвокат також зазначає, що наразі немає збільшення інтенсивності прибуття українських громадян до Ізраїлю, а також немає жодних підстав вважати, що українці нелегально залишатимуться на території країни, оскільки були змушені покинути домівки через війну і наразі потребують лише тимчасового захисту.
«Ми сподіваємось і віримо, що Верховний Суд прийме петицію, що зупинить закриття кордону для громадян України, які потребують допомоги, і таким чином врятує Державу Ізраїль від ганьби», – наголосив Томер Варша.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].