Про підтримку бізнесу та спрощення умов його роботи – що вже зроблено, що буде зроблено

Про підтримку бізнесу та спрощення умов його роботи – що вже зроблено, що буде зроблено

Звернення прем’єр-міністра Дениса Шмигаля

Про підтримку бізнесу та спрощення умов його роботи – що вже зроблено, що буде зроблено
Фото: КМУ

Цього тижня КМУ активізував зміни в економічній моделі по низці ключових напрямів, аби підтримати український бізнес та максимально спростити роботу в умовах воєнного часу.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму черговому зверненні.

Продовольча безпека. Держава напряму закуповуватиме в українських виробників ключові соціальні продукти. З суботи, 19 березня, ці продукти безкоштовно роздаватимуться людям у тих містах, які вже опинилися в оточенні або розташовані на лінії бойових дій.

«Ми сформували перелік ключових соціальних продуктів: від круп і зерна до консервів та олії. Міністерство розвитку громад та територій у щоденному режимі формує перелік міст, куди цю продукцію треба доставити. Військові місцеві адміністрації подаватимуть заявки, скільки потрібно продуктів для кожного з таких міст. «Укрзалізниця» закуповує продукти та у співпраці з Гуманітарним штабом розвозить їх по регіонах. Щодо доставки в тимчасово окуповані населені пункти, то будемо залучати міжнародні гуманітарні організації», – повідомив Денис Шмигаль, додавши, що уряд виділив «Укрзалізниці» 18 млрд грн на реалізацію цього та інших завдань.

На його думку, ця програма стимулюватиме розвиток власного українського виробництва харчових продуктів, а харчова промисловість зараз стає одним із ключових секторів економіки.

Регуляторна діяльність. Уряд скасовує переважну більшість дозволів, окрім тих, які пов'язані з безпекою країни. На час військового стану бізнес переходить на декларативний принцип роботи. «Подав документи через портал Дія і, не очікуючи рішення державного органу, починаєш працювати. Дозвільні документи залишаться буквально для декількох видів діяльності, як то робота з небезпечними відходами, виробництво ліків, питання ядерної енергетики», – повідомив прем’єр.

Він нагадав, що раніше Уряд скасував всі перевірки, які можуть ускладнювати життя бізнесу. «Зараз максимальна свобода бізнесу – це необхідна умова для формування сильної економіки в нашій державі», – зазначив він.

Кредитування бізнесу. «Уряд знімає всі обмеження по програмі «5-7-9». Будь-який український бізнес, якому потрібна підтримка, зможе отримати кредит за пільговими умовами», – обіцяє глава українського уряду. Він нагадав, що відтепер максимально сума кредиту збільшується до 60 млн грн. На час воєнного стану та ще місяць після його завершення ставка по кредитах буде 0%. Відсотки за тих, хто хоче вести бізнес, сьогодні буде сплачувати держава. Після воєнного стану відсоткова ставка по цій програмі буде не більше 5%. Прибираються також обмеження, які стосувалися бізнес-плану чи робочих місць, чи будь-які інші.

Податкові та митні процедури. Уряд ухвалив рішення про максимальне спрощення всіх митних процедур. «Ми ставимо мету створити найшвидшу митницю у світі. Жодних паперів на митниці. Без сплати ПДВ, мита та митних платежів одразу після прийняття та набрання чинності змінами до митного та податкового кодексів», – пообіцяв Шмигаль, додавши, що той, хто хоче залишатися на загальній системі, сплачує лише ПДВ, при цьому таке оформлення має займати не більше 15 хвилин.

«Ті, хто просто хоче вести товар в Україну без будь-якого митного оформлення, – завчасно заповнюйте ВМД декларацію і проїжджайте. Вантажі їхатимуть через кордон без жодних перешкод», – наголосив прем’єр.

Він повідомив, що потрібну постанову Кабміну вже ухвалено, а наразі очікується, що Верховна Рада якнайшвидше звільнить від мита та ПДВ всі товари, які сьогодні їдуть в Україну.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло