Сім військових кораблів почали обстріл Маріуполя – Пентагон

Сім військових кораблів почали обстріл Маріуполя – Пентагон

Росія перетворює заблокований Маріуполь на «мертву землю, вкриту попелом»

Сім військових кораблів почали обстріл Маріуполя – Пентагон
фото The Guardian

Щонайменше 7 російських військових кораблів розпочали обстріл Маріуполя, заявили у Пентагоні.

Високопоставлений представник Міністерства оборони США заявив, що як мінімум сім російських військових кораблів ведуть вогонь по місту Маріуполь, передає CNBC.

«За останні 24 години ми спостерігаємо, що росіяни, ймовірно, вели вогонь по місту з боку Азовського моря», – сказав високопоставлений представник міністерства оборони, додавши, що «вчора цього не було».

Чиновник, який на умовах анонімності поділився новими подробицями з військових звітів США, сказав, що росіяни мають в Азовському морі групу десантних кораблів, бойових надводних кораблів і тральщика.

За словами чиновника, у сусідньому Чорному морі росіяни мають приблизно 21 військовий корабель.

У понеділок офіційний представник Пентагону Джон Кірбі заявив, що росіяни намагалися оточити Маріуполь як із півночі, так і вздовж узбережжя.

«Вони вочевидь хочуть взяти Маріуполь. Це місто-порт на Азовському морі та зв'язуюча ланка між районом Донбасу та Кримом», – заявив на прес-конференції офіційний представник Пентагону Джон Кірбі.

«Ви можете зрозуміти, чому Маріуполь становить інтерес, але українці хоробро його захищають і змогли завадити росіянам захопити його», – сказав Кірбі.

Росія перетворює заблокований Маріуполь на «мертву землю, вкриту попелом», заявив у вівторок представник міської ради міста, повідомивши про ще дві величезні бомби, що впали на місто.

Сотні тисяч мешканців опинилися у пастці в місті під майже постійними обстрілами, без доступу до їжі, води, електрики чи тепла, пише Reuters. Москва блокує щоденні зусилля щодо відправлення конвоїв допомоги з продовольством та іншими припасами для мирних жителів чи автобусів для їх вивезення.

«Там нічого не залишилося», – заявив у вівторок президент Володимир Зеленський у відеозверненні до італійського парламенту.

Як повідомлялося, Зеленський закликав Італію ввести повне ембарго на торгівлю з рф та заблокувати активи російських олігархів, щоб якомога швидше припинити війну.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло