«Нафтогаз», «Укренерго» та «ДТЕК» закликали міжнародні енергокомпанії припинити співпрацю з росією

«Нафтогаз», «Укренерго» та «ДТЕК» закликали міжнародні енергокомпанії припинити співпрацю з росією

Вже шість країн оголосили про готовність повністю або частково відмовитись від енергоресурсів рф

«Нафтогаз», «Укренерго» та «ДТЕК» закликали міжнародні енергокомпанії припинити співпрацю з росією
Фото: gosrf.ru

Стало відомо, що НАК «Нафтогаз України», НЕК «Укренерго» та група «ДТЕК» закликали міжнародні компанії припинити співпрацю з росією, а саме відмовитись від купівлі російських енергетичних ресурсів та постачання в росію обладнання й технологій для паливно-енергетичного сектору.

Джерело. Про це йшлося в пресрелізі «Нафтогазу».

Деталі. Відповідний лист підписали голова правління НАК “Нафтогаз України”  Юрій Вітренко, голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький та генеральний директор холдингу ДТЕК Максим Тимченко.

«Ми закликаємо всі західні компанії припинити будь-яку співпрацю з росією в паливно-енергетичній сфері. Відмовитися від купівлі російських енергоресурсів та заборонити постачання туди комплектуючих та технологій. Це стосується як газу, вугілля та електроенергії, так і виробництва двигунів, турбін, шахтного та іншого енергетичного обладнання», – йдеться у відкритому спільному листі.

Керівники провідних енергокомпаній України в листі зазначають, що країна, яка розпочала на європейському континенті найкривавішу за останні 80 років війну, забрала життя тисяч мирних громадян, у тому числі життя понад  ста дітей, цілеспрямовано бомбить мирні міста, змусила 6,5 млн українців залишити свої домівки, не має права користуватися технічними та інтелектуальними досягненнями цивілізованого світу.

«Єдиний спосіб зупинити цю війну – позбавити країну-агресора коштів на її продовження. Кожен долар, сплачений росії, призводить до нових жертв та руйнувань», – наголошується у листі. 

Представники енергокомпаній України від імені сотень тисяч працівників паливно-енергетичного комплексу закликали міжнародні компанії припинити підтримувати російську економіку, доки ця країна не зупинить війну проти України.

Зазначається, що станом на 22 березня вже шість країн оголосили про готовність повністю або частково відмовитись від енергоресурсів рф.

Також вся «велика четвірка» нафтосервісних компаній відмовилася від нових інвестицій, проєктів і впровадження технологій на російському ринку (Baker Hughes, Schlumberger, Halliburton, Weatherford International).

«Нафтогаз» вдячний партнерам, які відгукнулись на заклик та відреагували на кровопролитну війну росії проти України. Проте ще багато світових  компаній продовжують спільні проєкти з росією та інвестиції в російську економіку», – додають в повідомленні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло