Путінське вторгнення в Україну перетворюється на «виснажливу війну», в якій ніхто не виграє
Кожна сторона прагне виснажити іншу у потенційно затяжному, кривавому та руйнівному конфлікті

Вторгнення росії в Україну триває вже четвертий тиждень, і москві, і Києву стає ясно, що жодна зі сторін не зможе легко виграти чи програти.
путін розпочав своє вторгнення в Україну, розраховуючи на швидку перемогу, прорахувався й недооцінив опір, який українські сили та тисячі добровольців проявляють для боротьби за свою батьківщину.
Поки що російські війська захопили лише одне місто, Херсон, у той час як напад на столицю Київ так і не почався, друге за величиною місто Харків продовжує чинити опір, а західне місто Львів залишилося відносно неушкодженим.
Проте російське вторгнення викликало широкомасштабні руйнування в деяких частинах країни та містах, життєво важливих для економічного благополуччя України, таких як Маріуполь – ключове портове місто для України, з якого вона експортує зерно та сталь серед інших товарів. Місто перебуває в облозі і сильно зруйноване.
Оскільки росія майже не просувається вперед, а Україна бореться за кожен метр своєї землі, конфлікт швидко ризикує перетворитися на «війну на виснаження», кажуть аналітики – по суті, затяжна боротьба, в якій обидві сторони прагнуть виснажити противника за рахунок поступової втрати особового складу, техніки та запасів, пише CNBC.
«Війна в Україні, швидше за все, рухається за жорстким сценарієм війни – патовою фазою, під час якої обидві сторони мають обмежені можливості для проведення наступальних операцій, тоді як руйнування та людські страждання продовжуються», – сказав Андрюс Турса, радник Teneo Intelligence по Центральній та Східній Європі.
«Москва вдається до жорстокішої тактики ведення війни (в основному, повітряних, ракетних та артилерійських бомбардувань), націленої на невійськову та цивільну інфраструктуру, щоб зламати громадський дух і опір», – зазначив Турса.
Це, за його словами, підтверджується тим, що російські сили обстрілюють склади з продуктами харчування та великі торгові центри.
Друге побоювання, яке поділяють інші аналітики і стратеги, Турса попередив, що російська армія, яка все більше розчарована і перебуває під тиском, може вдатися до ще більших руйнувань, щоб підтримати кампанію, перевіряючи рішучість українців і Заходу.
Міністерство оборони України заявило у вівторок, що близько 15 300 російських військовослужбовців було вбито з того часу, як Кремль почав наступ 24 лютого.
росія повідомила ще 2 березня, що 498 військовослужбовців її збройних сил було вбито під час бойових дій, відтоді не надала офіційної інформації.
Прокремлівська російська газета «Комсомольська правда» повідомила в понеділок з посиланням на міністерство оборони росії, що з початку війни загинув 9861 російський солдат, але видалила статтю, заявивши, що її зламали.
Проте, якщо українські дані вірні, кількість загиблих російських солдатів дорівнює кількості загиблих при вторгненні росії в Афганістан у 1979 році, в якому протягом 10 років загинули 15 000 радянських солдатів.
Є також побоювання, що путін, «припертий до стіни», як охарактеризував президент Джо Байден, може вдатися до застосування хімічної зброї в Україні у спробі виграти війну за будь-яку ціну, незважаючи на людські втрати.
«Звісно, це конфлікт на виснаження, – сказав Міхал Барановський, старший науковий співробітник і директор варшавського офісу Німецького фонду Маршалла, – але це в жодному разі не заморожений конфлікт».
«Це патова ситуація, в якій продовжують гинути українці, тому підтримка Заходу, як і раніше, дуже необхідна. В цій війні росія не досягає своїх стратегічних цілей. Путін, на жаль, у розпачі, він не перемагає, його загнано в кут, і тому ми всі стурбовані застосуванням хімічної зброї, яка призведе до жахливої ескалації», – додав Барановський.
Президент України Володимир Зеленський звертається до лідерів усього світу, особливо в Європі та США, із закликом надати Україні більше зброї та застосувати більше санкцій до економіки росії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].