Байден прибув в Європу для участі в трьох самітах, в них візьме участь і Зеленський

Байден прибув в Європу для участі в трьох самітах, в них візьме участь і Зеленський

Головною темою буде війна, розв’язана росією, і способи її припинення

Байден прибув в Європу для участі в трьох самітах, в них візьме участь і Зеленський
фото DR

У середу ввечері президент США Джозеф Байден прибув до Брюсселя для участі у трьох самітах, що відбудуться 24–25 березня.

Вранці 24 березня пройде екстрений саміт НАТО, вдень – надзвичайний саміт «Великої сімки» G7, який відбудеться у тій самій будівлі НАТО.

Увечері 24-го розпочнеться засідання Європейської ради глав держав та урядів. Саміт ЄС триватиме у п'ятницю.

У всіх зустрічах, окрім Байдена, візьме участь президент України Володимир Зеленський (по відеозв'язку).

Війна росії проти України та способи її якнайшвидшого припинення – це і буде головною темою для обговорення.

В адміністрації президента України напередодні самітів заявили, що окрім звернення про надання країні «сучасних засобів ППО» та «крилатих ракет/боєприпасів для важких реактивних систем»; президент Зеленський наполягатиме на введенні «жорсткого ембарго на російську нафту» (зокрема, в ЄС) і проситиме «повністю закрити морські порти для кораблів РФ».

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак заявив: «Наші збройні сили та громадяни тримаються із надлюдською мужністю, але війну не виграти без наступальних озброєнь, без ракет середньої дальності, які можуть бути засобом стримування (агресора)».

При цьому, сказав Єрмак, «без повноцінного лендлізу» Україні не обійтися: «Неможливо ефективно захищатись довго без надійної ешелонованої системи протиповітряної оборони, яка збиває ворожі балістичні ракети на далекій відстані».

«Проте нам цього не дають. Як не дають і винищувачі. Нас не хочуть бачити у НАТО. Цей страх ескалації зрозумілий. Але він не врятує», – попередив глава адміністрації Зеленського, і процитував найвідоміший вислів Черчілля: «Той, хто між війною та ганьбою обирає ганьбу, отримає і ганьбу, і війну».

Але, як заявило джерело RFI в Єлисейському палаці, мета НАТО – «шлях дипломатії та уникнення будь-якої ескалації» з росією.

Генсек Альянсу Єнс Столтенберг 23 березня розповів, що на цьому саміті не обговорюватиметься питання про членство України, йтиметься лише про додаткову підтримку, яку потрібно надати країні, що протистоїть повномасштабній російській збройній агресії.

Втім, і сам президент Зеленський останніми днями не раз повторив: «необхідно визнати», що на Україну «не чекають» в НАТО.

У центрі дискусій між членами Альянсу має бути питання про військову допомогу Україні, про протидію кіберзагрозам з боку РФ, про зміцнення східного флангу НАТО.

Зокрема, Альянс має оголосити про розгортання ще чотирьох нових багатонаціональних батальйонних груп – у Болгарії, Румунії, Угорщині та Словаччині. З 2016 року чотири такі групи діють у чотирьох інших країнах: Польщі, Литві, Латвії та Естонії.

Президент Польщі Анджей Дуда мав намір виступити з пропозицією ввести в Україну миротворчу місію НАТО найближчими тижнями, але ще до саміту генсек Столтенберг відкинув цю ініціативу, наголосивши: «Ми сповнені рішучості зробити все можливе для підтримки України. Але НАТО не є стороною конфлікту і не посилатиме війська в Україну».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло