Чехія та Польща шукають можливості для більш жорстких санкцій проти російського бізнесу

Чехія та Польща шукають можливості для більш жорстких санкцій проти російського бізнесу

Обидві країни розглядають можливість націоналізації підприємств та капіталів, пов’язаних з підсанкційними росіянами

Чехія та Польща шукають можливості для більш жорстких санкцій проти російського бізнесу

У Чеській Республіці 66 компаній можуть бути пов'язані з росіянами із санкційних списків США та 17 – з фігурантами обмежень, запроваджених Євросоюзом.

Про це повідомило Radio Prague з посиланням на опублікований компанією Datlab попередній список санкцій.

Зокрема, за даними Datlab, до списку входить компанія Strabag, у якій є частка російського олігарха Олега Дерипаски, а також компанії ČKD Blansko та Škoda JS. Стосовно останніх, Mind ще у листопаді минулого року писав про бойкот місцевого бізнесу до компанії, де власником є російський Газпромбанк.

Водночас, як відомо Mind з джерел у Чехії, низка компаній із російськими власниками вже потерпає від внутрішнього бойкоту, зокрема – їм відмовляє у логістичних та інших послугах місцевий бізнес.

Також у посольстві Чехії Mind повідомили, що чеський уряд створює власний санкційний список підприємств, що належать російському бізнесу, та розробляє заходи, які будуть проти нього вживатися на офіційному рівні. Наші джерела не виключають, що в ряді стратегічних підприємств на кшталт Škoda JS можлива націоналізація.

Водночас, Польща розглядає можливість офіційно дозволити конфіскацію російської власності – зараз вона може тільки її заморозити. Для цього їй треба змінити конституцію. Як повідомило вчора польське інформаційне агентство PAP, речник польського уряду Пьотр Мюллер, пояснюючи ситуацію, зазначив, що на рахунках під санкціями знаходиться понад 140 млн злотих (32,6 млн дол.) Водночас, якщо опозиція не підтримає необхідні зміни та не додасть свої голоси для утворення конституційної більшості, Польща може ввести додатковий податок на суб’єктів, які продовжують вести бізнес с росією. «Не може бути терпимості до міжнародного співробітництва, яке «годує російську військову машину», – сказав речник польського уряду Пьотр Мюллер.

Для внесення змін до конституції необхідна підтримка щонайменше двох третин членів Сейму, нижньої палати парламенту, а також проста більшість у верхній палаті Сенату. Однак Сенат контролюється опозицією, а голосів проурядової фракції в Сеймі недостатньо.

Тому у понеділок прем’єр-міністр Матеуш Моравецький та лідер правлячої партії «Право і справедливість» (PiS) Ярослав Качинський провели у парламенті обговорення планів уряду та пошук підтримки з представниками усіх партій.

«Часу мало, треба поспішати, Росія має програти цю війну, – сказав віцемаршалок сейму Польщі Ришард Терлецький. – Тому було б добре, якби можна було провести ці зміни цього тижня».

Нагадаємо, 15 березня президент України Володимир Зеленський зустрівся з головою польського уряду Матеушем Моравецьким, віце-прем'єр-міністром Польщі Ярославом Качиньським та прем'єр-міністром Чехії Петром Фіалою, які разом із прем’єром Словенії прибули у Київ. Зеленський повідомив, що під час перемовин обговорювалися питання гарантій безпеки для України, посилення санкційної політики щодо держави-агресора, а також перспективи членства України у Європейському Союзі.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло