МЗС Угорщини звинуватив Україну у спробі вплинути на результати виборів в Угорщині

МЗС Угорщини звинуватив Україну у спробі вплинути на результати виборів в Угорщині

Кулеба спростував заяви Сійярто, які, на думку МЗС України, руйнують відносини між країнами

МЗС Угорщини звинуватив Україну у спробі вплинути на результати виборів в Угорщині
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто.
Фото: УНІАН

Стало відомо, що міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто звинуватив Україну у спробі вплинути на результати парламентських виборів в Угорщині.

Джерело. Про це Сійярто заявив у своєму фейсбуці.

Сторони. За словами угорського міністра, звинувачення спирається на розмову Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та українського посла в Угорщині. Нібито перший подзвонив другому, щоб «проконсультуватися про можливість впливу на результати угорських виборів».

Водночас Сійярто не пояснив, звідки дізнався зміст розмови між Кулебою й українським послом. Крім того, МЗС Угорщини Більш не надав жодних доказів цьому.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сказав, що заяви Сійярто не відповідають дійсності й руйнують відносини між Києвом та Будапештом.

Кулеба прокоментував «Європейській правді» заяви Сійярто про нібито втручання України в угорські вибори:

«На відміну від поведінки Угорщини в Україні, ми ніколи не втручалися у внутрішні справи Угорщини, тим більше напередодні виборів. Прикро бачити, як заради короткострокової передвиборчої вигоди міністр Сійярто готовий вигадувати нісенітниці та руйнувати наші з ним відносини, які ми так довго вибудовували. Якщо орден від Лаврова для нього більш важливий за відносини зі мною, то варто так прямо і сказати».

Бекграунд. Нагадаємо, що у 2021 році в Угорщині виник скандал щодо застосування владою шпигунської програми Pegasus проти опозиційних політиків і журналістів. До того ж в уряді Віктора Орбана відкрито визнали її використання.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло