Аграрних розписок видали на 59 млн грн з 24 лютого

Аграрних розписок видали на 59 млн грн з 24 лютого

Цей інструмент продовжує залишатися ефективним механізмом для фінансування аграріїв

Аграрних розписок видали на 59 млн грн з 24 лютого
Фото: УНІАН

Стало відомо, що аграрних розписок видали на 59 млн грн починаючи з 24 лютого

Джерело. Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Деталі. Зазначається, що цей інструмент продовжує залишатися ефективним механізмом для фінансування аграріїв.

За даними Мін’юсту, Реєстр аграрних розписок залишається цілком функціональним, усі операції з аграрними розписками можуть бути вчинені за умови доступу до необхідних реєстрів. Поступово Міністерство відновлює роботу реєстрів у регіонах, де це можливо, зокрема минулого тижня було відновлено роботу ДРОРМу (Державний реєстр обтяжень рухомого майна) в низці регіонів України.

Втім, уже зрозуміло, що цей інструмент в умовах війни наразі не використовується повною мірою, адже протягом 2020 року аграрних розписок було видано на 13 млрд грн, а у 2021 – на 15 млрд.

Полегшити доступ до роботи з ними під час війни має законопроєкт № 2805-д, який рекомендований до голосування у першому читанні.

Якщо документ підтримають парламентарі, користувачі зможуть самостійно здійснювати операції з аграрними розписками безпосередньо в Реєстрі аграрних розписок через онлайн-доступ за електронними цифровими підписами без обов’язкового нотаріального посвідчення. А раніше Реєстр аграрних розписок вже було технічно оновлено, а також інтегровано з необхідними державними реєстрами для автоматичної верифікації даних.

Тому прискорене ухвалення законопроєкту № 2805-д спростить агровиробникам доступ до фінансування, що дозволить дуже підтримати галузь у складний воєнний час, а також сприятиме у її відновленні у післявоєнний.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло