«Через знецінення рубля ви щоразу при продажі втрачаєте гроші» – торгівля Китаю з росією теж страждає
Дрібні китайські експортери призупиняють поставки через падіння рубля

Китайський експорт в росію скоротився через падіння курсу рубля після вторгнення росії в Україну.
Китайські транснаціональні корпорації залишилися в росії, але дрібніші китайські компанії більш вразливі до втрат через обмінний курс, причому деякі повідомили Reuters, що їхній російський бізнес припинено, оскільки обидві сторони чекають на корегування курсу рубля.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«Продукти, які я мав відправити в росії, лежать на складі», – сказала Ден Цзіньлін, чий завод у східному Китаї виробляє термоси.
Минулого року близько 30% її доходу в $6,3 млн надійшло із росії.
«Всі наші клієнти чекають. Тому що зараз їх витрати надто високі при поточному обмінному курсі», – сказала вона.
Інший китайський торговець на прізвище Го зазначає, що її фірма виступала посередником між російськими та китайськими клієнтами, але обсяг таких товарів, як постільна білизна та кухонне обладнання, скоротився на третину.
Китай є найбільшим джерелом імпорту в росію, і лише в січні та лютому він продав у росію товарів на суму $12,6 млрд, в основному комп'ютерів, автомобілів, взуття та іграшок.
І російські імпортери, і китайські експортери відкладають бізнес через побоювання щодо подальшого падіння курсу рубля.
«Знецінювання рубля означає, що ви втрачаєте гроші щоразу, коли відбувається продаж», – сказав Шень Мухуей, який очолює торгову групу, що представляє понад 20 000 дрібних китайських експортерів у росію.
«Ви не можете підвищувати ціни, тому що росіяни не можуть собі цього дозволити. Таким чином, ви втрачаєте гроші, переводячи свої доходи в юані, – сказав Шен. – Експорт в росію стає нездійсненним”, – додав він.
Китай відмовився засудити дії росії в Україні або назвати їх вторгненням та неодноразово критикував “незаконні та односторонні” санкції проти росії.
Великі китайські компанії, такі як Xiaomi та Great Wall Motor здебільшого зберігають мовчання про свої плани щодо росії.
Але за лаштунками Китай насторожено ставиться до своїх компаній, які порушують санкції, і вимагає від них обережності з інвестиціями, повідомляло Reuters.
Стало відомо, що державна група Sinopec призупинила переговори про великі інвестиції в нафтохімію та збут газу в росії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.