Перша китайська компанія призупиняє проекти в росії: Пекін боїться санкцій

Перша китайська компанія призупиняє проекти в росії: Пекін боїться санкцій

Міністерство КНР закликало нафтогазові компанії не робити необачних кроків, купуючи російські активи

Перша китайська компанія призупиняє проекти в росії: Пекін боїться санкцій
фото DR

Китайська державна група Sinopec призупинила переговори про інвестиції в нафтохімію та збут газу в росії, повідомили джерела Reuters.

Компанія прислухалась до заклику уряду “бути обережними у зв'язку з посиленням санкцій проти росії”.

Рішення найбільшого в Азії нафтопереробного підприємства призупинити півмільярдні інвестиції в газохімічний завод і підприємство зі збуту російського газу в Китаї показує, що навіть для найважливішого дипломатичного партнера росії є ризик жорстких санкцій з боку Заходу.

Пекін неодноразово заявляв про незгоду з санкціями, наполягаючи на тому, що КНР буде підтримувати нормальні торгові відносини з росією, і відмовлявся засудити дії москви в Україні або назвати їх вторгненням чи війною.

Але за лаштунками уряд насторожено ставиться до китайських компаній, які порушують санкції, – він вимагає від компаній обережності з інвестиціями в рф.

На сьогодні росія для Китаю є другим за величиною постачальником нафти та третім за величиною постачальником газу.

З моменту вторгнення росії в Україну місяць тому три китайські державні енергетичні гіганти – Sinopec, Китайська національна нафтова корпорація (CNPC) та Китайська національна офшорна нафтова корпорація (CNOOC) – оцінюють вплив санкцій на свої багатомільярдні доларові інвестиції в росію, повідомили джерела.

«У цій кризі компанії будуть жорстко дотримуватися зовнішньої політики Пекіна, – сказав керівник Sinopec. – У компаній немає жодних ініціатив з точки зору нових інвестицій в росію».

Міністерство закордонних справ цього місяця викликало посадових осіб трьох енергетичних компаній для перевірки їхніх ділових зв'язків із російськими партнерами та місцевих операцій, повідомили два джерела, поінформовані про зустріч. Одне з джерел каже, що міністерство закликало їх не робити необачних кроків, купуючи російські активи.

Президент США Джо Байден заявив напередодні, що Китай знає, що його економічне майбутнє пов'язане із Заходом, він попередив китайського лідера Сі Цзіньпіна, що Пекін може пожалкувати, що став на бік російського вторгнення в Україну.

Найбільші світові нафтові компанії Shell та BP, а також норвезька Equinor пообіцяли вийти зі своїх російських операцій невдовзі після російського вторгнення 24 лютого.

Більше про те, як країни намагаються скоротити залежність від російських енергоносіїв – у матеріалі “Ціна війни проти України: росія втратила статус «енергетичної наддерджави”.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло