Сенат США ухвалив законопроєкт щодо ленд-лізу – Politico
Він дозволить швидше постачати зброю Україні

Сенат США пізно в середу одноголосно ухвалив важливий законопроєкт щодо відновлення програми часів Другої світової війни, яка дозволить президенту Джо Байдену більш ефективно надсилати зброю та інші поставки в Україну на тлі вторгнення Росії.
Про це повідомляє Politico
Сенатори підтримали цю пропозицію, відому як ленд-ліз, оскільки українські військові довели, що можуть ефективно протистояти російським військам, які обстрілюють українські міста з кінця лютого. Запровадження програми ленд-лізу, створеної під час Другої світової війни, вважалося переломним у ході війни, оскільки дозволила США швидко поповнити запаси союзників без трудомістких процедурних перешкод.
Законодавці вдаються до екстраординарної тактики, яка востаннє застосовувалася під час найбільшого глобального конфлікту XX століття – це ще одна ознака того, що США та їхні союзники в Європі вважають, що вторгнення росії становить екзистенційну загрозу ліберальному порядку.
Це також свідчить про те, що західний світ вірить, що Україна тепер може виграти боротьбу з російськими загарбниками.
Документ, відомий як Закон про ленд-ліз про оборону демократії України від 2022 року, прискорить передачу в країну важливого військового обладнання та інших критичних постачань завдяки скороченню бюрократичної тяганини. Він дозволяє де-факто передавати обладнання з умовою, що країна-одержувач виплатить їхню вартість США пізніше.
За закон тепер має проголосувати Палата представників.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].