Перший великий іноземний брокер – данський Saxo Bank – відмовився працювати з клієнтами з росії

Перший великий іноземний брокер – данський Saxo Bank – відмовився працювати з клієнтами з росії

Американська компанія Interactive Brokers попередила про ризики блокування рахунків клієнтів через санкції

Перший великий іноземний брокер – данський Saxo Bank – відмовився працювати з клієнтами з росії
Фото: minfin.com.ua

Данський Saxo Bank повідомив клієнтів із росії, що з 6 червня 2022 року припинить обслуговувати їхні брокерські рахунки через санкції. Про це повідомляє РБК, посилаючись на копії листів, надісланих клієнтам компанії.

Про це йдеться у публікації Медузи.

Обмеження поширюються, зокрема, на громадян білорусі, йдеться в роз'яснення від Saxo Bank. Обмеження не торкнуться громадян рф чи білорусі, якщо вони мають резидентство в одній з країн Євросоюзу, а також інвесторів з інших країн СНД.

До 6 червня клієнти з росії та білорусі можуть вивести гроші з рахунку, закрити позиції або перевести папери до будь-якого брокера, але такі перекази додатково перевірятимуть. «У деяких випадках може бути простіше закрити позиції і просто перевести готівку замість цінних паперів», – сказано в листі Saxo Bank. Якщо за два місяці клієнти не закриють позиції та не виведуть гроші, банк зробить це сам.

Saxo Bank став першим великим іноземним брокером, який відмовився обслуговувати клієнтів із росії. У лютому американська компанія Interactive Brokers попередила про ризики блокування рахунків клієнтів через санкції, але вона продовжила працювати з росіянами.

Європейський брокер Exante, заснований громадянином Австрії Анатолієм Князєвим (раніше мав російське громадянство), громадянином Латвії Гатісом Еглітісом і громадянином Мальти Олексієм Кірієнком (раніше також мав російське громадянство) та зареєстрований на Мальті, заборонив жителям росії та білорусі виводити кошти в доларах США та російських рублях, але продовжив працювати з клієнтами із цих країн.

Оновлення від 10 квітня: компанія Exante повідомила, що не співпрацює з російськими клієнтами. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло