Європа заплатила росії за енергоносії 37 млрд євро з початку вторгнення в Україну

Європа заплатила росії за енергоносії 37 млрд євро з початку вторгнення в Україну

Санкції, введені західними партнерами, недопроцьовані, зазначив Михайло Подоляк

Європа заплатила росії за енергоносії 37 млрд євро з початку вторгнення в Україну
фото Emir Sansar\Picture alliance

Щонайменше 37 млрд євро з 24 лютого ц.р. отримала росія від країн Євросоюзу за поставки енергоносіїв – нафти, газу, вугілля. Таким чином Європа своїми ж грошима продовжує спонсорувати війну, яку розв'язала росія проти України.

Про це повідомив радник голови Офісу президента України Володимира Зеленського Михайло Подоляк у своєму Телеграм-каналі.

“37 млрд євро для рф за енергоносії протягом перших 40 днів смертоносної війни в Україні. Такий, на жаль, обсяг участі європейських партнерів у співфінансуванні війни. Мало того, що Україна об'єктивно не мала такого обсягу озброєнь, як країна-агресор, так ще й кожного дня росіяни отримують прямі об'ємні платежі від європейців для фінансування додаткових поставок ракет і снарядів на поля бою”, – написав він.

За його словами, попри декларативні заяви, ефективність введених Євросоюзом санкцій залишається під питанням. Оскільки росія не демонструє жодної готовності до припинення війни, а навпаки на очах всього світу нарощує агресію щодо мирних українських громадян, це свідчить про те, що введених санкцій не достатньо.

“Така позиція партнерів поряд із недопрацьованими санкціями (немає реального відключення від SWIFT ключових російських банків, немає тотального арешту майна членів керівної партії «єдина росія», немає прямого та непрямого ембарго на енергоносії) стимулює росіян до розширення воєнних дій, до більш масового знищення українців, остаточної відмови від незастосування важкої зброї проти мирних громадян, на окопування та перехід до війни на тривале виживання… Навіщо все-таки Європа продовжує фінансувати росіян?” – риторично запитує радник президента.

Нагадаємо, Подоляк пояснив раптове визнання Пєсковим великих втрат російської армії в Україні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло