Український бізнес призупинився, але продовжує платити податки і волонтерити
CEO Club ініціював онлайн-зустріч українських підприємців з випускниками Гарвардської школи бізнесу

Що сталося. CEO Club Ukraine організував онлайн-зустріч українських бізнесменів з представниками Асоціації випускників Гарвардської бізнес-школи (HBS Association of Boston).
Деталі. Ця зустріч стала першою з запланованого СEO Club циклу мітингів з представниками міжнародних бізнес-спільнот. Мета такого спілкування – якомога більше розповісти колегам про те, що відбувається з українським бізнесом в умовах війни, і закликати їх підтримати Україну.
Сергій Гайдарчук, засновник і президент CEO Club Ukraine, який вже протягом 10 років об’єднує власників і генеральних директорів великого та середнього бізнесу, розповів про фандрейзингову кампанію SAVE UKRAINE, запущену CEO Club для підтримки української армії та забезпечення гуманітарних потреб. Наразі SAVE UKRAINE зібрала $10 млн і успішно забезпечує захисників України аналоговими та цифровими раціями, тепловізорами, супутниковими телефонами, автомобілями та багато чим іншим.
З боку CEO Club у зустрічі також взяли участь п’ятеро власників та керівників українських компаній, кожен з яких розповів свою «історію мужності»: з якими викликами довелося зіткнутися його бізнесу та відповідній сфері економіки під час війни, як вирішуються питання зарплатні та податків, як працює логістика і який внесок робить кожен для наближення перемоги.
Виконавчий директор «Фармак» Володимир Костюк розповів, як компанія працює над забезпеченням українців лікарськими засобами в умовах воєнного стану та постійних загроз загострення бойових дій. За його словами, ключові виклики наразі – це перезапуск виробництва після знищення ворогом складу готової продукції та сировини, повернення людей до Києва на робочі місця та налагодження логістики.
Співзасновник та СЕО HD group, засновник GFS group Борис Шестопалов поділився прогнозами щодо можливої продовольчої кризи та голоду. За його словами, наразі виробничі об'єкти HD-group працюють в умовах воєнних дій, але група компаній продовжує платити податки та зарплатню робітникам.
Те саме робить і WOG – розповів виконавчий директор WOG Holding BV Андрій Пивоварський. Незважаючи на те, що об’єкти компанії постійно піддаються обстрілам, мережа залишається однією з тих небагатьох, що працюють, а також намагається допомагати людям на окупованих територіях.
Так само глибоко включений у волонтерство CEO UMG Investments Андрій Горохов. Він розповів не лише про роботу та економічні показники компанії, а й про допомогу співробітникам та гуманітарну діяльність, направлену на те, щоб допомогти біженцям виїхати, знайти жито і роботу, а армії – отримати необхідну техніку та амуніцію.
Натомість Артем Романюк, співзасновник та СЕО стартапу Mriya, разом зі своєю командою вирішив призупинити роботу проєкту і вступив до ЗСУ, щоб повернутися до бізнесу після перемоги.
Крім того, він анонсував запуск міжнародного фонду Soborna UA, створеного за ініціативою CEO Club. Головним завданням Фонду є вирішення короткострокових та довгострокових гуманітарних проблем, спричинених розв’язаною проти України війною. Артем розповів, що наразі Фонд працює у п’яти напрямках: медицинському, вітальної інфраструктури (життєзабезпечення у регіонах гуманітарної катастрофи, допомога внутрішньо переміщеним), освіти (стипендії для дітей учасників бойових дій, будівництво і відновлення шкіл), юридичної допомоги (захист прав, відшкодування збитків) і «Think tank» (створення майданчику для обговорення моделей майбутнього розвитку України в усіх сферах).
Після розповідей учасники відповіли на запитання слухачів. Живі історії та коментарі українських бізнесменів мали теплий відгук серед американських колег. Їхні повідомлення були сповнені підтримки, поваги та захвату від українців: «Ви – герої. Наші серця з вами і з людьми України».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].