США не можуть підтвердити застосування хімзброї в Маріуполі, але мають інформацію, що росія готує хімічні атаки
Партнери надали Україні обладнання для захисту від можливого застосування хімічної зброї

Сполучені Штати не можуть підтвердити застосування хімічної зброї в Маріуполі, заявив держсекретар Ентоні Блінкен, але зазначив, що у них є достовірна інформація про те, що російські сили можуть використати хімічні засоби в подальшому, передає CNN.
Блінкен сказав, що ці засоби включають «сльозогінний газ, змішаний з хімічними агентами, які можуть викликати сильніші симптоми, щоб послабити і вивести з ладу українських бойовиків і мирних жителів у рамках агресивної кампанії з взяття Маріуполя».
«Ми ведемо пряму розмову з партнерами, щоб спробувати визначити, що насправді сталося», – сказав Блінкен у Держдепартаменті.
«Отже, це реальна проблема. Це нас непокоїло ще до початку агресії. Я думаю, що вказав на можливість того, що такі види зброї будуть використовуватися, і це те, на чому ми дуже зосереджені», – додав він.
Тим часом, офіційний представник Держдепартаменту Нед Прайс заявив у вівторок, що США надали Україні обладнання «для захисту від можливого застосування хімічної зброї».
Прайс також заявив, що США готові допомогти Україні у розслідуванні можливого застосування отруйних речовин.
«Ми вели прямі бесіди з нашими українськими партнерами, поки вони збирають факти та докази. Ми готові допомогти у випадку, якщо ми можемо бути корисні з точки зору цього розслідування, будь-які технічні можливості або ще щось», – сказав він CNN.
Напередодні з'явилися повідомлення про можливу атаку із застосуванням якихось хімічних речовин у Маріуполі.
Президент України Володимир Зеленський попередив, що до цієї можливості слід поставитися серйозно, хоча мер Маріуполя заявив, що будь-яка подібна атака залишається непідтвердженою.
Інші країни, такі як Велика Британія, заявили, що працюють над перевіркою деталей.
Напередодні стало відомо, що ворог застосував отруйні речовини або сильної дії отруйні речовини переважно задушливої дії. Втім через перебування в повній блокаді їх токсикологічний аналіз неможливий.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].