Макрон відмовився назвати дії росії в Україні «геноцидом»

Макрон відмовився назвати дії росії в Україні «геноцидом»

Французький президент досі вважає українців та росіян братніми народами

Макрон відмовився назвати дії росії в Україні 	«геноцидом»
Президент Франції Еммануель Макрон
Фото: flickr.com

Що сталося. Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що обережно ставитиметься до називання вбивств українців росіянами геноцидом, оскільки вважає нас братніми народами.

Джерело. Про це він заявив в ефірі France 2, передає CNN.

Коментарі. Відповідаючи на запитання, чи він, як і президент США Джо Байден, використовуватиме термін «геноцид» для опису вбивств українців російськими військовими, Макрон сказав: «Я буду обережний із такими термінами сьогодні, тому що ці два народи – брати».

«Я хочу продовжувати намагатися, наскільки можу, зупинити цю війну та відновити мир. Я не впевнений, що ескалація риторики служить цій справі», – додав він. 

При цьому він вважає, що «ситуація є неприйнятною» – і «на європейській землі відбуваються безпрецедентні військові злочини».

Макрон відмовився назвати дії росії в Україні 	«геноцидом»

Він також відзначив співпрацю Франції з Україною у розслідуванні воєнних злочинів.

«Росія в односторонньому порядку розпочала надзвичайно жорстоку війну, було встановлено, що російська армія скоїла воєнні злочини, і тепер ми маємо знайти відповідальних», – сказав Макрон.

Бекграунд. Президент США Джо Байден вперше вжив слово «геноцид» щодо війни в Україні. Він сказав, що добробут американців не повинен залежати від того, чи «здійснить диктатор геноцид» в іншій країні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло