Байден вперше вжив слово «геноцид» щодо війни в Україні

Байден вперше вжив слово «геноцид» щодо війни в Україні

Президент згадав про «геноцид» в Україні, говорячи про зростання цін на газ

Байден вперше вжив слово «геноцид» щодо війни в Україні
фото DR

Президент США Джо Байден заявив у вівторок, що добробут американців не повинен залежати від того, чи «здійснить диктатор геноцид» в іншій країні.

«Ваш сімейний бюджет, ваша здатність наповнити пальним свій бак – ніщо з цього не повинно залежати від того, чи диктатор оголосить війну і здійснить геноцид десь за півсвіту звідси», – сказав Байден в Айові, де він представляв новий законопроект щодо етанолу.

«Щоб допомогти впоратися з цим путінським підвищенням цін, я санкціонував випуск одного мільйона барелів на день зі стратегічного запасу нафти», – продовжив Байден.

Раніше Байден утримувався від того, щоб називати те, що відбувається в Україні, геноцидом. Його помічники кажуть, що ці події ще не досягли рівня геноциду.

«Ми бачили звірства, ми бачили воєнні злочини, але ми ще не бачили, щоб рівень систематичного позбавлення життя українського народу піднявся до рівня геноциду», – заявив раніше цього місяця радник з національної безпеки Джейк Салліван.

У неділю Салліван сказав CNN, що називати це «геноцидом» не так важливо, як говорити про звірства.

«На мій погляд, ярлик менш важливий, ніж той факт, що ці дії є жорстокими, злочинними, неправильними та злими, і на них потрібно рішуче реагувати», – сказав він.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський раніше заявив, що стаття російського державного інформагентства РІА «Новости» під назвою «Що росія повинна зробити з Україною?» є одним з доказів для майбутнього трибуналу проти російських воєнних злочинців.

«Третього квітня, коли світ жахнувся, побачивши тіла убитих у Бучі, на сайті РІА «Новости» була опублікована стаття з обґрунтуванням геноциду українців. Її назва доволі красномовна: «Що росія повинна зробити з Україною». І це не просто текст. Це один з доказів для майбутнього трибуналу проти російських воєнних злочинців», – наголосив Зеленський.

Він розповів, що в статті описується чіткий порядок знищення усього, що робить українців українцями, а також самих українців. Окрім того, за його словами, у статті йдеться, що потрібно провести «деукраїнізацію» і «деєвропеізацію» України.

«Сказано, що навіть назву нашої держави треба стерти. Фактично сказано, що загибель якнайбільшого числа наших людей у війні тільки вітається», – додав він

«Тобто я хочу, щоб ви мене зрозуміли: вони навіть не ховаються. Вони відкрито кажуть про мету вторгнення на територію України», – констатував президент.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло