Румунія підготувала зміни в законодавство, які розблокують видобуток газу в Чорному морі
Зміни покликані скоротити діапазон прогресивного оподаткування та дозволити більші відрахування для стимулювання інвестицій

Стало відомо, що Румунія просунулась з планом розблокувати газові проєкти в Чорному морі, оскільки Європа шукає нові енергетичні ресурси для зменшення залежності від росії.
Джерело. Про це пише Bloomberg, передає «Європейська правда».
Деталі. Керівна коаліція досягла угоди щодо законопроєкту, що довго відкладався, про внесення поправок до закону про прибережну діяльність, спрямованих на збільшення інвестицій і розблокування проєктів з видобутку газу в Чорному морі, що застопорилися.
Заплановані зміни покликані скоротити діапазон прогресивного оподаткування та дозволити більші відрахування для стимулювання інвестицій.
Законодавці можуть прискорити розгляд законопроєкту після того, як компанія Black Sea Oil & Gas SRL заявила, що готова почати видобуток, як тільки закон набуде чинності, і очікується, що щорічно поставлятиметься близько 1 мільярда кубометрів газу.
Законопроєкт буде представлений на затвердження парламенту у п'ятницю, повідомив лідер керівної Соціал-демократичної партії Марсель Чолаку.
Набагато більший проєкт «Нептун», оператором якого є OMV Petrom, також готовий до подальшого розвитку. Petrom заявила, що остаточне інвестиційне рішення може бути ухвалене на початку наступного року, а видобуток розпочнеться через чотири роки.
Родовище, запаси якого оцінюються у 100 млрд кубометрів газу, може забезпечити повну незалежність країни від постачань із росії.
Бекграунд. Раніше найбільша глобальна ІТ-компанія з українським корінням SoftServe виходить на румунський ІТ-ринок та планує відкриття офісу в Бухаресті.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].