Радник Зеленського оцінив дефіцит держбюджету у $8 млрд/міс

Радник Зеленського оцінив дефіцит держбюджету у $8 млрд/міс

Надання $50 млрд нового фінансування від «Великої сімки» дасть змогу розв'язати проблему дефіциту

This text is also available in English
Радник Зеленського оцінив дефіцит держбюджету у $8 млрд/міс
Фото: УНІАН

Що сталося. Радник президента України з економічних питань Олег Устенко оцінив дефіцит українського держбюджету на рівні близько $8 млрд на місяць, тоді як раніше міністр фінансів Сергій Марченко прогнозував його на квітень-травень в $5-7 млрд на місяць.

Джерело. Про це він сказав в коментар The New Yorker.

Коментар. «Падіння нашої економіки внаслідок ворожої агресії є значним. Майже половина наших підприємств працює не на повну потужність. Наші бюджетні надходження суттєво впали, а бюджетний дефіцит збільшився. Цей дефіцит треба фінансувати», – заявив Олег Устенко.

За його словами, для України в нинішніх умовах було б недоцільним робити запозичення на міжнародних фінансових ринках для покриття цього дефіциту, але якщо країни «Великої сімки» нададуть $50 млрд нового фінансування, це дасть змогу розв'язати проблему дефіциту, принаймні, ще на шість місяців.

«Нам потрібна додаткова фінпідтримка, зокрема зі Сполучених Штатів. Звичайно, США були дуже люб'язними, надавши нам зброю. Але цього мало», – наголосив радник глави української держави.

Він також закликав США та інших членів G7 надати велику фінансову підтримку українському уряду, який і фінансує оборону в умовах війни, і продовжує соціальні виплати й підтримку свого населення.

Зазначимо, що раніше глава Міністерства фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю Financial Times оцінював зростання дефіциту державного бюджету з $2,7 млрд у березні до $5-7 млрд у квітні та травні. За його словами, інфраструктурні втрати України через війну зросли до $270 млрд, тоді як наприкінці березня ця цифра становила $120 млрд.

Бекграунд. Раніше Марченко повідомляв, що в березні витрати держбюджету перевищили доходи приблизно на $2,7 млрд. Україна очікує, що через війну розрив збільшиться до $5−7 млрд на місяць у квітні та травні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло