Як війна росії скорочує світове виробництво автомобілів
Ланцюжки поставок більшості необхідних для автопрому металів і матеріалів - під загрозою

Вторгнення росії в Україну змусило оглядачів автопрому знизити прогнози виробництва та продажу на наступні два роки. Криза призвела до закриття заводів у Східній Європі та викликала стрибки цін на і без того цінну й дорогу сировину, пише CNBC.
Деякі заводи в Україні намагалися продовжувати роботу під час вторгнення. Повідомляється, що робітникам довелося перервати роботу, щоб рятуватися від ракетного обстрілу.
У березні S&P Global Mobility (колишня IHS Markit), знизила прогноз світового виробництва автомобілів на 2,6 млн автомобілів у 2022 та 2023 роках через війну. У найгіршому випадку втрачено до 4 млн автомобілів.
Очікується, що випуск автомобілів у Європі впаде на 9% – приблизно на 1 млн автомобілів.
Частково це буде пов'язане безпосередньо з падінням продажів автомобілів у росії та Україні, але разом узяті ці країни становлять невелику частку світового автомобільного ринку – близько 2% від загального обсягу у 2021 році.
Більше занепокоєння викликає нестача матеріалів та запчастин, яка вже вдарила по європейських автовиробниках і, як попереджається у звіті, може поширитися на інші ринки, якщо війна триватиме.
Крім того, кредитні аналітики S&P Global Ratings також прогнозують, що у 2022 році світові продажі автомобілів впадуть на 2% порівняно з рівнем 2021 року. Це значне зниження порівняно зі зростанням продажів на 4-6% у 2022 році, яке група востаннє прогнозувала у жовтні 2021 року.
У звіті відзначено перебої з постачанням найважливіших автомобільних запчастин з регіону, насамперед систем електродротів з України.
У зоні ризику також сировина – росія виробляє близько 40% світового паладію-сирцю, який використовується для очищення вихлопних газів автомобілів. Регіон також є великим виробником нікелю, який використовується в батареях електромобілів. Під загрозою навіть звичайні мінерали та метали, такі як залізо.
Все це ключові матеріали, які використовуються для виготовлення автомобілів.
Нагадаємо, вторгнення росії в Україну може вдарити по автопрому – мільйони авто не зійдуть із конвеєрів. Чим довше триватиме війна, тим вищий ризик хвильових ефектів в автомобільній промисловості.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].