Вторгнення Росії в Україну може вдарити по автопрому – мільйони авто не зійдуть із конвеєрів

Вторгнення Росії в Україну може вдарити по автопрому – мільйони авто не зійдуть із конвеєрів

Чим довше триватиме війна, тим вищий ризик хвильових ефектів в автомобільній промисловості

Вторгнення Росії в Україну може вдарити по автопрому – мільйони авто не зійдуть із конвеєрів
фото DR

На думку експертів, військове вторгнення Росії в Україну може скоротити світове виробництво нових легкових і вантажних автомобілів цього року на мільйони одиниць, пише CNBC.

Очікується, що в короткостроковій перспективі війна і введені через неї санкції найбільше вдарять по російському автопрому, оскільки багато іноземних компаній зупиняють свою діяльність у країні-агресорі. Але, за словами офіційних осіб, чим довше триває війна, то вищий ризик хвильових ефектів в автомобільній промисловості.

«Це дійсно залежатиме від того, як довго ця війна триватиме, – сказав Джефф Шустер, менеджер LMC Automotive. – Санкції та вплив на торгівлю відіграють у цьому велику роль».

Війна вже створює нові проблеми з постачанням таких деталей, як системи електропроводки автомобіля. Очікується, що війна призведе до подальшого дефіциту таких деталей, як каталітичні нейтралізатори та напівпровідникові чипи, у яких використовуються матеріали та гази з України і росії. Криза може посилити інфляцію і ще більше підняти і без того рекордно високі ціни на автомобілі.

«Це має глобальні наслідки з погляду цінового тиску і, зрештою, ще одного удару по споживачу», – сказав Шустер.

За його словами, у 2022 році мільйони автомобілів можуть не зійти з конвеєра. За його словами, його компанія LMC вже скоригувала свій прогноз, скоротивши виробництво у Європі на 700 000 одиниць.

Європейський автомобільний ринок відчує наслідки набагато швидше, ніж ринки США та інших країн. Європейські автовиробники, як-то Audi та Mercedes-Benz, заявили, що планують скоротити обсяги виробництва на заводах через перебої з постачанням запчастин з України, зокрема систем електропроводки.

AutoForecast Solutions очікує, що цього року виробництво автомобілів у росії та Україні скоротиться вдвічі внаслідок війни і впаде на 800 000 одиниць.

Прогноз аналітичної компанії IHS Markit припускає, що цього року у світі буде випущено на 3,5 млн автомобілів менше через дефіцит чипів. Україна і рф є важливими джерелами газоподібного неону та паладію, які використовуються для виробництва чипів.

Ще в грудні IHS прогнозувала глобальні продажі на рівні 82,4 млн автомобілів у 2022 році і зростання на 3,7% у порівнянні минулим роком.

Як повідомлялося, найбільший виробник автомобілів у Європі – Volkswagen – зупиняє бізнес у росії.

Також німецький виробник вантажівок MAN і десятки інших автомобільних компаній припинили постачання в росію і білорусь.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло