Росія випробувала балістичну ракету, щоб приховати свої невдачі у війні з Україною - аналітик
Чому балістична ракета ніяк не допоможе у війні з Україною

Російський президент путін зробив усе можливе, щоб надати загрозливого характеру випробуванням нової міжконтинентальної балістичної ракети в середу, пише CNN.
За словами путіна, успішний пуск міжконтинентальної балістичної ракети «Сармат», прозваної на Заході «Сатана II» і здатної доставити кілька ядерних боєголовок до континентальної частини Сполучених Штатів, «змусить замислитися тих, хто намагається погрожувати росії».
Але західні експерти охарактеризували це випробування як «брязкання ядерною зброєю», заявивши, що загроза США або їхнім союзникам «надзвичайно низька», і припускаючи, що справжня мотивація путіна полягала в тому, щоб відвернути свою внутрішню аудиторію від недавніх військових невдач росії, таких як потоплення флагмана ЧФ крейсера «Москва».
Міноборони росії заявило в середу, що провело випробувальний пуск ракети «Сармат» із шахтної пускової установки на Державному випробувальному космодромі Плесецьк в Архангельській області у напрямку полігону Кура на півострові Камчатка на Далекому Сході росії.
Цей пуск став наймасштабнішим для ракети, яка вперше була випробувана у грудні 2017 року і була негайно схвалена путіним.
путін не вперше хвалиться потужністю ракети. У своєму виступі в 2018 році він згадав «Сармат» як одну з багатьох нових озброєнь, які, за його словами, зроблять оборону НАТО «абсолютно марною».
“Такі випробування є звичайною справою, і це не було несподіванкою. Вони не вважалися загрозою Сполученим Штатам або їхнім союзникам», – відреагував офіційний представник ПентагонуДжон Кірбі.
путін «брязкає ядерною зброєю», сказав CNN колишній начальник відділу операцій ЦРУ в росії Стів Холл, і ймовірність будь-якого удару по США вкрай низька.
Як і попередня розробка SS-18 Satan, «Сармат» може нести 10 і, можливо, більше ядерних боєголовок незалежного наведення з дальністю дії до 18 000 кілометрів.
Цього достатньо, щоб дістатися континентальної частини США.
Він також може нести гіперзвуковий апарат для доставки цих боєголовок, йдеться в інформаційному бюлетені CSIS.
Програма «Сармат» кілька разів затримувалася. CSIS заявила, що її розгортання було заплановано минулого року.
За словами аналітиків, цей запуск також слід розглядати у світлі недавніх військових невдач росії, і, ймовірно, путін використав його для відвернення уваги для внутрішньої аудиторії.
З погляду росії, війна в Україні триває не дуже добре. Конфлікт, який Москва спочатку передбачала завершити протягом кількох днів, тепер триває вже два місяці, у зв'язку з тим, що зусилля росії застопорилися через рішучий і висококваліфікований український опір, а також через власні проблеми, такі як брак вантажівок, неякісну логістику та опору на погано навчених призовників.
На цьому тлі втрата крейсера “Москва” ще більше погіршила становище Москви. Такі гучні провали змусили путіна гостро потребувати позитивних військових новин, таких як запуск ракети.
У той же час експерти кажуть, що одержимість росії демонстраційною зброєю, такою як Satan II, приховує глибші, фундаментальніші проблеми, що лежать в основі її військових невдач.
«Часто гламурні диктатори демонструють показну зброю, вони купують химерні літаки і танки, але насправді вони не купують менш гламурні речі», – сказав Філліпс О'Брайен, професор стратегічних досліджень в Університеті Сент-Луїса.
Він заявив, що «багато з цього пахне гітлерівською «диво-зброєю» часів Другої світової війни».
Чудовою зброєю була «німецька пропаганда, щоб створити враження, що Німеччина мала шанс виграти війну, коли справи йшли дуже погано. Ця зброя часто існувала в уяві, але її вплив використовувався, щоб відвернути німецький народ».
О'Брайєн сказав, що Путін використав «дуже гітлерівську риторику, коли хвалився тим, що «Сармат» – найкраща система у світі».
«Він намагається навіяти росіянам впевненість і гордість за свою технологічну майстерність, у той час як війна виявляє постійні недоліки російській армії», – сказав О'Браєн.
Для війни в Україні випробування МБР не матиме жодного практичного ефекту.
Це стратегічна зброя, призначена, по суті, для завдання ударів по Сполучених Штатах, як і SS-18, його попередник часів холодної війни.
Проте Сполучені Штати мають і свої міжконтинентальні балістичні ракети, а також підводні човни з балістичними ракетами і стратегічні бомбардувальники, здатні нести ядерні боєголовки, які стануть сильним стримуючим фактором для путіна, якщо він коли-небудь застосує свій «Сатана II».
Кірбі, представник Пентагону, раніше заявив Fox News Sunday, що Вашингтон упевнений у можливостях американських балістичних ракет.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].