Наступні чотири тижні війни в Україні визначать майбутнє Європи – NYT

Наступні чотири тижні війни в Україні визначать майбутнє Європи – NYT

Від них залежить остаточний результат війни

This material is also available in English
Наступні чотири тижні війни в Україні визначать майбутнє Європи – NYT
Фото: nytimes.com

Що сталося. Високопосадовці адміністрації президента США Джо Байдена кажуть, що наступні чотири тижні боїв визначать остаточний результат війни росії проти України. Довготривалі наслідки вплинуть на карту Європи на десятиліття уперед.

Джерело. Про це повідомляє New York Time з посиланням на низку американських високопоставлених осіб на умовах анонімності.

Деталі. За словами чиновників, якщо Росія зможе прорватися на схід, у путіна буде більше шансів вдома представити свою так звану «спеціальну військову операцію» як обмежений успіх і заявити, що він забезпечив захист проросійської меншості України.

Що це означає. Тоді він зміг би використати Донбас як важіль тиску в будь-яких переговорах.

Але якщо українські захисники зможуть зупинити наступ, то перед путіним постане вибір: спрямувати туди ще більше сил на війну, яка може затягнутися на роки, чи серйозно сісти за стіл перемовин. При цьому перший варіант може означати загальну мобілізацію росіян, що стане величезним політичним ризиком. 

Високопоставлена особа з міністерства оборони Штатів сказала, що ця фаза битви певною мірою вигідна росії, окупаційні війська якої переміщаються відкритою місцевістю, а не містами. Проте Пентагон вважає, що в разі правильного озброєння і збереження високого морального духу та мотивації українські сили можуть не тільки зупинити просування Росії, але і відкинути його.

Коментар. «Росіяни перебувають в ослабленому стані, але вони можуть оговтатися, якщо буде достатньо часу та нових призовників. Тому дуже важливо вдарити по них зараз усім, що ми можемо дати українцям», – заявила високопосадовець Пентагону при адміністрації Обами Евелін Н. Фаркас. Нинішні й колишні воєначальники США, які мають досвід роботи в Україні та Європі, погодилися з нею.

Бекграунд. За словами високопоставленого представника міністерства оборони США, українські сили мають більше танків, ніж їхні російські вороги.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло