Євросоюз не має згоди щодо російського енергетичного ембарго – Боррель

Євросоюз не має згоди щодо російського енергетичного ембарго – Боррель

Остаточного рішення не варто чекати раніше кінця травня

This material is also available in English
Євросоюз не має згоди щодо російського енергетичного ембарго – Боррель
Фото: REUTERS

Що сталося. Держави-члени Європейського Союзу не знайшли спільного рішення щодо повного ембарго або підвищення мит на імпорт російської нафти та газу. 

Джерело. Про це заявив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель, передає Die Welt.

Коментар. «Зупинка імпорту нафти й газу або каральний тариф були б важливі, щоб чинити тиск на путіна і посадити його за стіл переговорів. Але на цей момент у нас в ЄС немає єдиної позиції з цього питання», – сказав Боррель.

Цю тему планують обговорити на наступному саміті ЄС наприкінці травня. Раніше рішення з цього питання можна не очікувати, за словами Борреля.

Він каже, що всі країни ЄС працюють над тим, щоб скоротити свою залежність від російської нафти й газу. Боррель вірить, що блок зрештою зможе зменшити свою залежність. 

«У якийсь момент це станеться, і тоді Росія болісно відчує, що доходи від нафтогазового бізнесу втрачаються», – додав він.

Бекграунд. Німеччина та Австрія, які отримують більшу частину свого природного газу з росії, рішуче виступили проти припинення поставок нафти та газу, поки не знайдуть достатні альтернативні джерела постачання. 

Угорщина категорично виключила заборону на імпорт газу та нафти. 

У цілому, нафтове ембарго є більш імовірним, ніж заборона на імпорт газу, оскільки країнам ЄС легше знайти альтернативних постачальників. Багато виробників у всьому світі можуть збільшити виробництво, принаймні в середньостроковій перспективі. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло