Світові витрати на оборону вперше перевищили $2 трлн

Світові витрати на оборону вперше перевищили $2 трлн

За рік вони зросли на 0,7%

Світові витрати на оборону вперше перевищили $2 трлн
Фото: SIPRI

Що сталося. Військові видатки країн світу вперше перевищили $2 трлн у 2021 році.

Джерело. Про це повідомляє Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем миру (SIPRI).

Деталі. Цикл зростання військових видатків почався після 2014 року, коли росія напала на Україну, окупувала Крим та частину Донецької та Луганської областей.

У SIPRI зазначають, що у 2021 році країни витратили на свої армії загалом $2,113 трлн, що на 0,7% більше, ніж торік. Після періоду зниження військових витрат з 2011 по 2014 роки витрати збільшувалися 7 років поспіль. Тепер, після повномасштабного вторгнення рф в Україну, європейські уряди планують ще більше наростити оборонні видатки. Зростання видатків у світі зумовлено передусім вищими витратами у Європі.

Найбільші витрати на оборону, як і раніше, здійснює США – торік на збройні сили витрачено $801 млрд: за останнє десятиліття військові витрати США становили 39% світових витрат. При цьому, хоча закупівлі зброї у країні скоротилися, більше коштів було спрямовано на військові дослідження та розробки. Це свідчить про те, що Штати зосереджуються на технологіях наступного покоління.

Європейські витрати у 2021 році становили 20% світових витрат, а оборонний бюджет Китаю, другий за величиною у світі, оцінюється у 14%.

Бекграунд. Нагадаємо, після поразок окупантів на суходолі та знищення крейсера «москва», в росії почалася чергова фаза репресій проти командування армії та флоту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло