«Кернел» продає активи головному акціонеру Андрію Веревському за $210 млн

«Кернел» продає активи головному акціонеру Андрію Веревському за $210 млн

Причиною скорочення активів аграрна група назвала блокаду сільгоспекспорту з українських морпортів військовими кораблями країни-агресора рф

«Кернел» продає активи головному акціонеру Андрію Веревському за $210 млн
Фото: flickr.com

Що сталося. Рада директорів агропромислової групи «Кернел» прийняла рішення відмовитися від частини своїх рослинницьких господарств, а саме 134 000 га земельного банку та пов'язаної з ним інфраструктури, обладнання та оборотного капіталу для зниження бізнес-ризиків та покращення середньострокової ліквідності в умовах військового вторгнення рф до України.

Джерело. Про це йдеться на сайті Варшавської фондової біржі.

Деталі. Активи продадуть головному акціонеру та голові ради директорів агрохолдингу Андрію Веревському за $210 млн, зазначено у біржовому повідомленні «Кернела» у ніч проти середи.

Причиною такого скорочення активів аграрна група назвала блокаду сільгоспекспорту з українських морпортів військовими кораблями країни-агресора рф, що негативно впливає на фінпоказники агрохолдингу та створює ризики розпаду його рослинницького сегмента.

Кернел оцінює, що невизначеність щодо термінів і доцільності відновлення експорту в Чорноморському регіоні з чинними обмеженнями щодо альтернативних експортних маршрутів може призвести до відведення землі й, таким чином, знизити майбутні сільськогосподарські показники.

«Розпочатий процес продажу активів не відповідав інтересам місцевих та міжнародних стратегічних гравців, враховуючи поточну ситуацію та перспективи бізнесу, і компанія не отримувала пропозиції від жодного з потенційних учасників. Після оцінки суб’єкт контролю Андрія Веревського, який виконує управлінські функції в компанії, вирішив підтримати компанію», – повідомили у «Кернел».

«Кернел» досягнув угоди з покупцем, згідно з угодою, сума придбаних активів становитиме $210 млн. Угоду схвалила рада директорів.

Зазначається, що операція підлягає схваленням деяких кредиторів Компанії та відповідним нормативним вимогам.

Бекграунд. Раніше агрохолдинг «Кернел» подав заявку в Антимонопольний комітет на придбання агрохолдингу «КаскадАгро» і ще 12 агрокомпаній у свого міноритарія, українського бізнесмена й колишнього народного депутата Віталія Хомутинніка

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло