«Кернел» Веревського купує 13 агрокомпаній Хомутинніка
Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків Чому впав Sillicon Valley Bank? Розбір причин та наслідків

«Кернел» Веревського купує 13 агрокомпаній Хомутинніка

Заяву розгляне Антимонопольний комітет

«Кернел» Веревського купує 13 агрокомпаній Хомутинніка
Фото: pixabay.com

Агрохолдинг «Кернел» подав заявку в Антимонопольний комітет на придбання агрохолдингу «КаскадАгро» і ще 12 агрокомпаній у свого міноритарія, українського бізнесмена й колишнього народного депутата Віталія Хомутинніка, передає Інтерфакс-Україна.

На початку серпня 2020 року АМКУ вже видав подібний дозвіл на покупку цих компаній керівнику юридичного бюро «Гарез і Партнери», засновнику мережі пекарень «Волконський», інвестору (ресторанна справа, цифрові проєкти, енергетика) Олександру Гарезу через підконтрольну йому компанію Agartha Fund L.P. (Абу-Дабі, ОАЕ).

Йдеться, зокрема, про фірми «Агрофірма Відродження», «Сосницькі Аграрні Інвестиції», «Червонянські Аграрні Інвестиції», «Нива», «Красноколядинське», «Агродмитрівське», «Україна», «Коропські Аграрні Інвестиції» (всі – Чернігівська обл.) і «Агро-Поліс», «Червонослобідське-2», «Засулля-5», «Агросвіт» (всі – Сумська обл.).

Згідно з Єдиним держреєстром юридичних і фізичних осіб, кінцевим бенефіціаром всіх агропідприємств є Хомутиннік переважно через кіпрську Cacique Limited.

З цієї групи компаній сім уже належали «Кернел» після покупки влітку 2017 року агрохолдингу Українські аграрні інвестиції, проте восени того ж року Хомутиннік отримав право на їх купівлю у «Кернела» і потім реалізував його.

Відповідно до інформації на сайті Cascade Investment Fund Хомутинніка, агрохолдинг КаскадАгро має земельний банк 43 000 га, два елеватори загальною потужністю одноразового зберігання 105 000 тонн і дві ферми.

Cascade Investment Fund в жовтні 2015 року придбав 5% акцій «Кернел», а до кінця 2017 року збільшив свій пакет до 6,59%. Акції Kernel торгуються на Варшавській фондовій біржі з 2007 року. Найбільшим акціонером «Кернел» через Namsen LTD є Андрій Веревський з часткою близько 40%.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло