За найгіршого розвитку військових подій зростання споживчих цін в Україні може сягнути 75%
Офіційна інфляція та інфляція, що відчувається, суттєво відрізнятимуться

Що сталося. За найгіршого сценарію розвитку військових подій зростання споживчих цін в Україні може становити 75%.
Джерело. Про це заявив керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин у матеріалі Mind «До 20% і більше: чому інфляція набирає обертів».
Деталі. За його словами, офіційна інфляція та інфляція, що відчувається, суттєво відрізнятимуться, оскільки значно змінилася структура споживання. Проте Держстат зараз використовує споживчий кошик та коефіцієнти 2020 року, які зосереджені на товарах першої необхідності.
Свій внесок у розкручування інфляційної спіралі додають ті заходи щодо стримування цін, яких вживають Кабмін і Нацбанк. Оскільки адміністративне регулювання не розв'язує проблему зростання цін, а лише відстрочує її.
«При фіксованому курсі вартість імпорту зростатиме відповідно до збільшення логістичних витрат. Ціни на вітчизняні товари залежать від можливостей виробництва. Скажімо, буде дефіцит овочів та фруктів із півдня України. Рано чи пізно подорожчає пальне. І хоча уряду вдається утримувати ціни, довго це не може тривати», – вважає Марія Репко, заступник директора Центру економічної стратегії.
Бекграунд. Нагадаємо: за прогнозами Національного банку, інфляція в Україні за підсумками 2022 року може перевищити 20% через наслідки повномасштабної війни, але буде контрольованою.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].