За найгіршого розвитку військових подій зростання споживчих цін в Україні може сягнути 75%

За найгіршого розвитку військових подій зростання споживчих цін в Україні може сягнути 75%

Офіційна інфляція та інфляція, що відчувається, суттєво відрізнятимуться

Этот материал также доступен на русском языке
За найгіршого розвитку військових подій зростання споживчих цін в Україні може сягнути 75%
Фото: Pexels

Що сталося. За найгіршого сценарію розвитку військових подій зростання споживчих цін в Україні може становити 75%.

Джерело. Про це заявив керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин у матеріалі Mind «До 20% і більше: чому інфляція набирає обертів».

Деталі. За його словами, офіційна інфляція та інфляція, що відчувається, суттєво відрізнятимуться, оскільки значно змінилася структура споживання. Проте Держстат зараз використовує споживчий кошик та коефіцієнти 2020 року, які зосереджені на товарах першої необхідності.

Свій внесок у розкручування інфляційної спіралі додають ті заходи щодо стримування цін, яких вживають Кабмін і Нацбанк. Оскільки адміністративне регулювання не розв'язує проблему зростання цін, а лише відстрочує її.

«При фіксованому курсі вартість імпорту зростатиме відповідно до збільшення логістичних витрат. Ціни на вітчизняні товари залежать від можливостей виробництва. Скажімо, буде дефіцит овочів та фруктів із півдня України. Рано чи пізно подорожчає пальне. І хоча уряду вдається утримувати ціни, довго це не може тривати», – вважає Марія Репко, заступник директора Центру економічної стратегії.

Бекграунд. Нагадаємо: за прогнозами Національного банку, інфляція в Україні за підсумками 2022 року може перевищити 20% через наслідки повномасштабної війни, але буде контрольованою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло