Прямі військові втрати росії на 63-й день війни становлять $16,26 млрд
Найбільші військові втрати ворога: крейсер «Москва», корабель «Саратов» та літак Іл-76

Що сталося. Прямі військові втрати росії склали близько $16,26 млрд на 27 квітня 2022 року, 63 добу від початку війни з Україною.
Джерело. Про це повідомила пресслужба Бюро інвестиційних програм, експерти якого підрахували, скільки втрачає ворог в грошах завдяки роботі ЗСУ.
Деталі. За два місяці війни найбільші військові втрати ворога:
- ракетний крейсер «Москва», який за нашими підрахунками, коштує близько 700 млн;
- великий десантний корабель «Саратов», який за нашими оцінками, вартує близько $400 млн;
- великий десантний літак Іл-76. Його вартість – $90 млн.
Коментар. «Але не варто забувати про невійськові, а економічні втрати України. Вже в цьому році через війну ВВП України може впасти на 30-40% в тому числі через відтік підприємців та релокацію виробництв в країни ЄС. Якщо у 2023 році кількість економічно активного населення України знизиться на 30-40%, то відновити ВВП на рівень довоєнного стану, на жаль, не вийде», – говорить Олександр Бондаренко, директор Бюро економічних програм.
Бекграунд. Щодо бойових втрат противника: станом на 27 квітня ЗСУ знищили 22 400 солдатів особового складу армії рф.
Методологія розрахунку прямих військових втрат росії від експертів Бюро інвестиційних програм: офіційні дані від Збройних Сил України та ДСНУ про кількість знищеної техніки ворога множать на ринкові ціни цієї військової техніки. Ціни беруться з відкритих джерел, аналізуючи дані про тендерні закупівлі військової техніки, прайс-листи з відкритих джерел за останні три роки. Підрахунок проводиться з 15 березня 2022 року.
В рамках методології БІП користується для своїх підрахунків офіційною інформацією, яку надає генеральний штаб ЗСУ про втрати ворога. В цій статистиці немає даних про те, в якому стані і якого року виробництва була техніка, що була знищена. Для розрахунку взяті типові моделі техніки, яка стоїть на озброєнні рф і її ринкова вартість станом на 2019/2021 роки. Дані про вартість типової техніки взяті з відкритих джерел і тендерної документації, можуть відрізнятися від поточних у 2022 р, оскільки інформація про ціни засекречена міноборони рф.
___________
Довідка
Бюро інвестиційних програм (БІП): неурядова організація, мета якої – поєднання державного партнерства та приватних інвесторів для побудови інфраструктурних об’єктів, залучення інвестицій та створення безпечних умов для роботи інвесторів на українському ринку.
Команда БІП робить: аналіз інвестиційного потенціалу України. Займається розбудовою інвестиційних програм в сфері зеленої енергетики, інфраструктури, виробництва в Україні. Забезпечує розробку стратегії і супроводження інвестиційних проектів у сфері відновлюваної енергії, займається просуванням проектів зеленої енергетики, зокрема, зеленого водню. Розробляє та підтримує законотворчі ініціативи для покращення регіональної інфраструктури, тобто, допомагає підвищувати рівень життя людей відповідно до європейських стандартів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].