Російська Асоціація власників кінотеатрів попередила про закриття найближчим часом половини кінозалів

Російська Асоціація власників кінотеатрів попередила про закриття найближчим часом половини кінозалів

На модернізацію галузі й виробництво контенту за 10 років було витрачено понад 60 млрд рублів

Російська Асоціація власників кінотеатрів попередила про закриття найближчим часом половини кінозалів
Фото: esquire.kz

У найближчі два місяці виторг російських кінотеатрів через «критичний брак репертуару» впаде більш ніж на 80%, що призведе до закриття мінімум половини кінозалів. Із такою заявою 27 квітня виступила російська Асоціація власників кінотеатрів.

Джерело. Про це пише російське видання «Медуза».

Докладно. «Події лютого та березня 2022 року драматично  змінили індустрію російського кінопрокату. Але замістити обсяг фільмів, що різко пішли з прокату, у короткостроковій перспективі неможливо», – йдеться в заяві асоціації.

За її даними, на початок 2022 року в росії було зареєстровано 2161 кінотеатр (5709 кінозалів). До 5 квітня в країні працювало 3997 кінозалів, а до 18 квітня – вже лише 3633. Отже, до середини квітня в країні закрилося понад 30% кінозалів.

Представники асоціації стверджують, що падіння показників березня 2022 року до березня минулого року становило 44% зі зборів та 49% за глядачами. До кінця року кінотеатри згенерують сукупний збиток не менше 11,1 млрд рублів, а протягом перших п'яти місяців – 6,2 млрд рублів. Максимальний рівень зборів російських фільмів до кінця 2022 року прогнозується на рівні не більше ніж 6,142 млрд рублів.

«На жаль, ми також розуміємо, що рішення щодо порятунку кінопоказу необхідно ухвалити протягом найближчих 30 днів. В іншому разі до кінця літа рятувати вже не буде кого, і ми позбудемося галузі, на модернізацію якої і виробництво контенту для неї за 10 років було витрачено понад 60 млрд рублів із бюджету російської федерації»– зазначається в заяві.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло