За два місяці війни росія заробила 62 млрд євро від продажу газу, нафти та вугілля

За два місяці війни росія заробила 62 млрд євро від продажу газу, нафти та вугілля

Більшість коштів рф отримала від країн ЄС

This material is also available in English
За два місяці війни росія заробила 62 млрд євро  від продажу газу, нафти та вугілля
Фото: Telegram

Що сталося. За два місяці повномасштабної війни в Україні рф майже подвоїла свої доходи від продажу енергоносіїв країнам ЄС. Найбільшим імпортером є Німеччина.

Джерело. Про це повідомляє The Guardian.

Докладно. За останні два місяці росія заробила загалом 62 млрд євро. Країни Євросоюзу заплатили приблизно 44 млрд євро за російський газ, нафту та вугілля. За весь 2021 рік – 140 мільярдів євро, або 12 мільярдів євро на місяць.

Тож росія продовжує отримувати переваги від свого панування на європейському ринку енергопостачання. Водночас уряди країн шукають способи загалом путіну використовувати нафту та газ як економічну зброю.

Головним покупцем російських енергоносіїв є Німеччина. Попри заяви влади про спроби скоротити залежність від росії, за два місяці війни ФРН імпортувала енергоносіїв на 9 млрд євро.

Війна та санкції скоротили експорт із росії, проте країна є головним постачальником газу, тож зменшення постачань лише підвищило ціни на газ, які і без того були високими. Наприклад, за перші три тижні квітня постачання сирої нафти з росії в іноземні порти впало на 30% у порівнянні з показниками січня та лютого (до війни). Водночас ціни на сировину навпаки зросли.

Експерти вважають, що ЄС опинилася пастці: подальші обмеження призведуть лише до подальшого підвищення цін, що збільшуватиме доходи рф і зводитиме нанівець усі зусилля Європи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло