Десять європейських компаній відкрили спецрахунки в «Газпромбанку» для сплати за газ рублями – Bloomberg

Десять європейських компаній відкрили спецрахунки в «Газпромбанку» для сплати за газ рублями – Bloomberg

Зазначається, що чотири компанії вже здійснили оплату рублями

Десять європейських компаній відкрили спецрахунки в 	«Газпромбанку» для сплати за газ рублями – Bloomberg
Фото: УНІАН

Що сталося. Десять європейських компаній-покупців вже відкрили спецрахунки у «Газпромбанку» для оплати газу в рублях.

Джерело. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела, обізнані у справі.

Деталі. Зазначають, що чотири компанії вже здійснили оплату за паливо в рублях. Про які саме компанії йдеться, не уточнюють.

Напередодні росія зупинила постачання газу до Польщі та Болгарії. Проте подальші від'єднання інших країн від російського газопостачання можуть відбутися не раніше другої половини травня. Саме тоді настане термін сплати наступних платежів.

Financial Times пише, що дистриб'ютори газу в Німеччині, Австрії, Угорщині й Словаччині планують відкрити рахунки в рублях у «Газпромбанку» у Швейцарії, щоб задовольнити російські вимоги розраховуватися за постачання в російській валюті. Серед тих, хто збирається піддатися вимогам Москви, два найбільші імпортери російського газу: дюсельдорфська компанія Uniper і віденська OMV. Переговори між європейськими покупцями й «Газпромом» стали більш інтенсивними через наближення дня оплати.

Бекграунд. Вчора російська державна інформагенція TACC розповсюдила інформацію нібито з посиланням на слова австрійського канцлера Карла Негаммера про те, що Австрія в особі нафтогазової компанії OMV погодилася на умови рф щодо оплати газу в рублях через відкриття рахунку в російському банку.

Проте сам канцлер спростував інформацію російських пропагандистів у своєму твіттері, вказавши, що це фейк. 

«Звичайно, OMV продовжить сплачувати за постачання російського газу в євро. Австрія дотримується спільно узгоджених санкцій ЄС до крапки й коми», – заявив Негаммер.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло